Oynarken Para Kazanabileceğiniz En İyi Oyunlar

Oyun oynarken para kazanmak bütün oyuncuların en çok istediği şeylerden biridir. Bir yandan oyun oynayarak eğlenmek ve aynı zamanda bu eğlence karşılığında para kazanmak gerçekten güzel bir iştir. Teknolojinin de gelişmesi ile bilgisayara ve oyunlara olan ilgi artmaktadır. İnternette para kazanmak için farklı uygulamalar olmasına rağmen, online oyunlar bu konuda en çok para kazandıran oyunlardır. Evde bilgisayardan para kazanmak maliyetsiz ve konforlu bir işlemdir. Evde oyun oynayarak para kazanmanın dışında online oyunlarda profesyonel seviyesine çıkan insanlar ciddi paralar kazanırlar. Günümüzde elektronik spor alanı en hızlı gelişen iş sektörlerinden biri haline gelmiştir. Çevrimiçi oyunlar sadece eğlence için değildir. Bu tür oyunlar refleksleri, eleştirel düşünceyi, el ve göz koordinasyonunu geliştirmeye yardımcı olurlar. Oyuncular kendilerini geliştirirken eğlenirler ve bu eylemi paraya dönüştürmek isterler. Oyunlar sayesinde para kazanmak da göründüğü kadar kolay değildir. Bu işe bir emek vermek ve zaman harcamak gerekir. Devasa çok oyunculu oyunlar insanların etkileşim stilini değiştirmektedir.


İnsanların sanal bir ortam üzerinden farklı arkadaşlıklar kurmasını sağlar, sınır tanımadan sosyalleşmeyi sağlar. Farklı ülkelerde yaşayan insanlar etkileşime geçebilir. Oyuncular oyun içerisindeki karakterlerini ve eşyalarını dünya çapında satışa sunabilirler. Günümüzde ise oyun oynayarak para kazanmak tamamen bir sektör haline bürünmüştür. Ekipmanlarını ve kendini geliştiren oyuncular da farklı platformlar sayesinde oynadıkları oyunları farklı insanlara izletebilirler. Canlı yayın olarak yapılan bu yöntem en popüler yöntemlerden biri olmuştur. Günümüzde oyun fenomenleri Twitch benzeri yayın platformlarında çeşitli oyunlar oynar ve insanlar bu yayınları düzenli olarak izlerler. İzleyiciler beğendikleri yayıncılara gerçek para olarak bağış yapabilirler. Bu sayede oyun oynayarak para kazanmak daha kolay bir hale gelir. Teknoloji hakkında bilgi sahibi olan insanlar, gelecek yıllarda oyun oynayarak para kazanma yönteminin daha fazla hayatın içerisine gireceğini tahmin ederler. Aşağıda oyun oynayarak para kazanılabilecek en iyi oyunlar liste halinde verilmiştir.


Oynarken Para Kazanabileceğiniz En İyi Oyunlar

Steam Üzerinden Para Kazanmak

Dünya çapında tanınan Steam platformunda oyun oynayarak yasal bir şekilde para kazanmak mümkündür. Bu platform içerisinde farklı şirketlerin çıkartmış olduğu pek çok oyun bulunmaktadır. Steam platformunda para kazanmanın en iyi yöntemi bu platform için bir oyun geliştirmektir. Bu yöntemi herkes yapamayabilir. Fakat herkesin çabalayarak ve oyun oynayarak para kazanabileceği yöntemler de bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bazıları aşağıda liste halinde verilmiştir.


Oyun içi öğeler toplayarak para kazanmak: Steam platformundaki oyuncular pek çok oyun sayesinde değerli ve nadir eşyalar kazanabilir. Bunu yapmak için oyunları oynamak ve bu oyunlarda gelişmek önemlidir. Bazı oyunlar da direkt olarak sabit eşya kazanma olanağı sağlar. Sabırlı olmak bu yöntemdeki en önemli faktördür. Bu oyunlardan kazanılan öğeler diğer kullanıcılara gerçek paralar karşılığında satılabilir.

Öğeleri doğru zamanlarda satışa sunmak: Steam’de para kazanmak için sadece öğe toplamak yeterli değildir. Bu kazanılan öğelerin satılma zamanları da oyuncuların kazanacağı miktarı oldukça fazla etkiler. Artık mevcut olmayan veya çok az sayıda kullanıcının sahip olduğu öğeler zaman geçtikçe değerlenir. Bu öğeler doğru zamanlarda oldukça yüksek fiyatlara satışa sunulabilir.

Ön siparişleri takip etmek: Bazı oyunların erken sipariş kasaları veya eşyaları olur. Bu tür eşyalar ön siparişlerle erken zamanda satın alınır. Daha sonra bu alınmış olan eşyaların fiyatları yüzlerce katına çıkabilmektedir.

Takas kartlarını saklayarak para kazanmak: Genelde Steam platformundaki oyunların verdiği takas kartlarının değerleri oldukça düşüktür. Düzenli olarak oyunu oynama eylemi sonucunda yüksek değerli kartlara sahip olunabilir.

En fazla eşya kazanabilecek oyunları takip etmek: Steam platformunda bulunan Topluluk Pazarı kısmında oyuncular farklı eşyalar satarlar. Bu bölümü incelenerek hangi oyunlardan daha fazla eşya kazanılabileceği keşfedilebilir.

Steam için oyun geliştirmek ve satmak: Steam platformu için oyun geliştirip bu oyunu diğer kullanıcılara satmak en çok para kazandıran yöntem olabilir. Farklı oyun geliştiriciler ile iletişime geçilerek bu yöntemin uygulanması daha kolay olur.


Ticaret Siteleri Üzerinden Para Kazanmak

İnternette birbirinden farklı pek çok ticari site bulunmaktadır. Bu ticari siteler oyuncuların eşyalarını, karakterlerini veya hesaplarını güvenli bir şekilde satmasını sağlar. Oyun içerisinde gelişen ve ilerleyen oyuncuların hesapları değer kazanır. Nadir eşyalar veya geliştirilen eşyalar da oldukça değerlidir. Bu sitelerde hesap oluşturularak internet üzerinden satış ilanı oluşturmak mümkündür. Sitelere eşyalar veya karakterler ile ilgili fotoğraflar konulabilir, yazı yazılarak bu ürünlerin pazarlaması daha kolay bir şekilde yapılabilir. Tabi ki güvenilir siteler seçmek bu para kazanma yönteminde en çok dikkat edilmesi gereken konudur. İsmi bilinen ve diğer kullanıcılar tarafından düzenli olarak kullanılan siteler internette araştırma yapılarak rahatlıkla bulunabilir. Oyun oynayarak para kazanma yöntemlerini uygulayan insanların en çok tercih ettiği yöntemlerden biri ticaret siteleri ile ürünler satmaktır. Güvenilir siteler tamamen sorunsuz bir şekilde satın alan kişiye eşyayı temin eder ve satan kişiye ise eksiksiz bir şekilde para yatırma işlemi sağlarlar.

Oynarken Para Kazanabileceğiniz En İyi Oyunlar

Canlı Yayın Platformları Kullanarak Para Kazanmak

Günümüzde sıklıkla kullanılan canlı yayın platformları bulunmaktadır. Bu platformlardaki insanlar oyun oynayarak veya izleyiciler ile muhabbet ederek para kazanabilirler. İzleyiciler bu tür yayıncılara istedikleri zaman bağış olarak gerçek para gönderebilirler. Oyunlar konusunda başarılı olan veya gerçekten iyi oyun oynayan kişiler canlı yayın açtıkları zaman daha fazla izleyiciye ulaşırlar. Oyunun görüntüsünü ve kendi görüntüsünü aynı anda izleyicilere yayınlarlar. Bu sayede samimi ve eğlenceli bir ortam oluşur. Twitch gibi canlı yayın platformlarında yüksek izleyici sayısına ulaşan kişiler gerçekten oldukça fazla para kazanmaktadır. Bu yöntemi uygulayabilmek için sabır oldukça önemlidir. Düzenli bir şekilde yayın yapan ve sabırlı olan insanlar canlı yayın konusunda başarılı olurlar.

Oynarken Para Kazanabileceğiniz En İyi Oyunlar

Youtube İçin Video Oluşturarak Para Kazanmak

Youtube platformu insanların video oluşturup yüklediği bir platformdur. Oyuncular kaliteli ve düzgün videolar yükleyerek daha fazla insanın bu videoları izlemesini sağlayabilir. Oluşturulan videolara farklı reklam anlaşmaları yapılarak daha fazla para kazanılabilir. Bu yöntemi uygulamak göründüğü kadar kolay değildir. Gerçekten iyi miktarda para kazanmak isteyen kişilerin öncelikle sabırlı ve istikrarlı olması şarttır. Hangi yönde gelişim göstermek istendiğine karar vermek büyük önem taşır. Videolarda doğal ve eğlenceli olmak izleyicinin sürekli olarak içerikleri izlemesini sağlayabilir. Farklı çekilişler veya etkinlikler düzenlenerek izleyici kitlesi arttırılabilir. Kullanılan ekipmanların kalitesi videolardaki en önemli etkendir. Akıcı ve kaliteli içerikler oluşturmak için en kullanışlı ekipmanlar seçilmelidir. Bilgisayar donanımları ve internet hızının iyi olması gerekir. Video editleme ve yükleme konusunda detaylı bilgiye sahip olunmalıdır. Bu şartlar sağlandığı zaman gelişen bir kanala sahip olmak daha kolay olur. Alanında başarılı olan kişiler gerçekten Youtube’a oyun videoları yükleyerek oldukça fazla paralar kazanabilirler.
Defcon Nedir?
Defcon, singleplayer olarak oynanan strateji oyunlarından biridir....
FPS Arttırma
FPS Arttırma ile ilgili var olan bütün seçenekleri bu yazıda anlatacağız. FPS arttırma yöntemleri ile ilgili merak ettiğiniz her şey burada!...