Knight Online Nedir?

Knight Online, Mgame tarafından geliştirilen Güney Kore merkezli bir MMORPG oyunudur. Oyunda Human ve Karus olmak üzere iki ırk bulunmaktadır ve her ırkın seçebileceği beş ayrı sınıf bulunmaktadır. Bu sınıflar, Warrior, Rogue, Mage, Priest ve Kurian’dır.

Knight Online; yaratık kesmek, BOSS peşinde koşmak, insanlarla birebir ya da takımlar hâlinde savaşmak, item düşürmek ve item yükseltmek üzerine kurulu bir oyundur.

Oldukça aktif bir oyun olmasından dolayı, takım olarak oynanması tavsiye edilir.

Knight Online Kim Tarafından Yapılmıştır?

Henüz başlangıçta Knight Empire ismiyle ortaya çıkan oyun, Noah System tarafından geliştirilmiştir. Beta sürümünün ardından yeni ismine kavuşan Knight Empire, artık Knight Online olarak anılmaya başlamıştır.

Knight Online Oyununu Yapan Şirketin Adı Nedir?

Knight Online’ı ilk olarak geliştiren şirket Noah System’dır. Fakat o günlerde Noah System’ın mali durumu, Knight Online’ı yayımlamak için yeterli değildi. Bu nedenle Noah System, Knight Online geliştirilme aşamasındayken Mgame Corporation tarafından satın alınmıştır. Kısacası, Knight Online’ı Noah System ve Mgame Corporation ortaklığı geliştirmiş ve yayımlamıştır.

Knight Online Nedir

Knight Online Kaç Yılında Piyasaya Çıkmıştır?

İlk günlerinde Knight Empire olarak anılan oyun, ilk kez Haziran 2002’de oyuncuların erişimine açılmıştır. Bu tarihte oldukça sınırlı bir oynanışa sahip olsa da, binlerce oyuncu tarafından beğenilerek oynanmıştır. Knight Empire, görmüş olduğu bu yoğun ilginin karşılığını tam anlamıyla verebilmek için birçok değişikliğe uğramış ve en sonunda 2004 yılında USKO adıyla yepyeni bir başlangıca imza atmıştır.

Günümüzde Knight Online’a neredeyse her hafta sunucu güncellemesi yapılmaktadır ve her ay yeni özellikler eklenerek oynanışın daha çeşitli, daha keyifli hale getirilmesi hedeflenmektedir. Bu güncellemeler önce oyunun asıl versiyonu olan KOREAKO’ya, ardından USKO’ya eklenmektedir.

Knight Online 2021 Yılında Kaç Oyuncuya Ulaşmıştır?

Knight Online, hem Client indirilerek, hem de Steam üzerinden oynanılabilen bir MMORPG oyunudur. Fakat Client ile girilen sunucular ile Steam sunucuları birbirinden farklıdır ve aralarında bir bağlantı veya geçiş bulunmamaktadır. Zirve zamanlarında yaklaşık 20 milyondan fazla oyuncuyu bünyesinde barındıran Knight Online, günümüzde çok daha az bir popülerliğe sahiptir. Knight Online oyuncu sayısı hakkındaki resmi rakamlar hiçbir zaman paylaşılmasa da, USKO’yu günlük ortalama 100 bin ve STKO’yu günlük ortalama 5 bin oyuncunun oynadığı tahmin edilmektedir.

Knight Online Ücretli Midir?

Knight Online oynaması tamamen ücretsiz, yani Free to Play bir MMORPG oyunudur. Oyuna kaydolmak, oyunu indirmek veya oyuna erişmek için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Tüm eşyalarınızı oyun içerisindeki görevleri tamamlayarak, seviye atlayarak ve etkinliklere katılarak tamamlayabilirsiniz. Fakat yine de, Knight Online’ın Power Up Store isimli bir oyun içi mağazası bulunmaktadır ve bu mağazada çeşitli kolaylıklar sağlayan ya da karakterinize ekstra özellikler veren bir takım eşyalar bulunmaktadır.

Knight Online Oynayarak Para Kazanılır Mı?

Knight Online oynayarak para kazanılır mı sorusunun yanıtı kesinlikle evettir. Fakat harcanacak zaman ile yapacağınız masraf, elde edeceğiniz kazanç üzerinde etkili olacaktır. Oyun içerisinde pazar yaparak, etkinliklere katılarak, belirli yaratıkları öldürerek ve içerisinden çıkan para ile eşyaları satarak para kazanmanız mümkündür.

Buna rağmen, oyunda eşya alım satımını gerçek parayla yapmak yayımcı şirket NTT Game’in onayladığı bir durum değildir. Knight Online’da gerçek parayla ticaret yapmak kesinlikle yasaktır.

Knight Online Hangi Yaş Aralıkları İçin Uygundur?

Knight Online, resmi olarak 13 yaş ve altındaki oyuncuların oynaması için uygun değildir. 13 yaş ve üzerindeki tüm kişiler hiçbir problem yaşamadan Knight Online’ı oynayabilmektedir. Yaşanacak tek problem, oyuna adapte olmanın yaratacağı zorlu süreç olacaktır. Fakat bunun haricinde, oyunda herhangi bir yaş için uygunsuz örnek olabilecek içerikler bulunmamaktadır. Kısacası, Knight Online’ı her yaş grubundan kişiler güvenle oynayabilmektedir.

Knight Online Nasıl İndirilir?

Knight Online’ı indirmek için iki yol bulunmaktadır. Birincisi; eğer USKO’yu oynamak istiyorsanız, oyunun mevcut yayımcısı olan NTTGame’in internet sitesini ziyaret ederek (https://www.nttgame.com/knight/tr/download/clientdownload) oyunu direkt olarak indirebilirsiniz. İkincisi; eğer STKO’yu oynamak istiyorsanız, oyunun Steam sayfasını ziyaret ederek (https://store.steampowered.com/app/389430/Knight_Online) oyunu Steam üzerinden indirebilirsiniz.

Knight Online Nedir

Knight Online Oynamak İçin Sistem Gereksinimleri

Knight Online, 10 yılı aşkın süredir aktif olan ve eski sistemler ile geliştirilen bir oyun olduğundan, şu an oyunu oynamak için gereken sistem gereksinimleri de oldukça düşüktür.

Knight Online’ı oynamak için:

  • İşletim Sistemi: Windows 2000, XP, Vista, 7, 8, 10. sürümlerine sahip olmanız gerekmektedir.
  • RAM: 512 MB RAM,
  • Ekran Kartı: Dahili ekran kartı
  • İşlemci: Pentium 3 600MHz
  • Depoloma: 2 GB Boş Alan

Knight Online’ın sistem gereksinimini rahatlıkla karşılayabilirsiniz.

Knight Online Mobile’de Oynanır Mı?

Knight Online’ın mobil versiyonları için birçok proje ortaya çıksa ve çokça kez bu iddialar dillendirilse de, Knight Online’ın resmi olarak yayınlanmış bir mobil versiyonu bulunmamaktadır. Knight Online, şu an için sadece Windows işletim sistemine sahip olan bilgisayarlarda oynanabilmektedir.

Knight Online Nasıl Oynanır?

Knight Online, MMORPG oyunlarına alışık olan oyuncular için hiç zor olmasa da, daha önce hiç MMORPG deneyimi olmayan oyuncular için biraz zorlayıcı olmaktadır. Knight Online, neredeyse tamamen klavyede yer alan tuşlarla oynanan ve alışması da hiç uzun sürmeyen bir yapıdadır. Knight Online’a başladığınızda karakterinizin mevcut tüm görevlerini yaparak ona seviye atlatmalı, görevlerden alınacak takı ve kıyafet ödülleri ile karakterinizin gücünü yükseltmelisiniz. Bu sırada, her seviye atladığınızda yetenek puanlarınızı dağıtarak yeni yetenekler açmalı ve yaratıklara karşı daha güçlü olmak için bu yetenekleri kullanmalısınız. Oyundaki birçok haritaya gidebilmek veya oyundaki etkinliklere girebilmek için çeşitli seviye kısıtları bulunmaktadır. Bazı bölgelere erişebilmek ve bazı etkinliklere giriş yapabilmek için belirtilen seviyenin üstünde olmanız gerekmektedir.

Knight Online Oyununun Konusu Nedir?

Knight Online’ın hikayesi, çeşitli Tanrıların kendi aralarındaki bir savaşı, bir güç savaşını konu almaktadır. Bu Tanrılar, aynı zamanda oyunda yer alan sunucuların da ismidir: Pathos, Logos, Carnac, Akara, Cypher ve daha fazlası. Her biri farklı güce, farklı bir lanete sahip olan Tanrılar kendi aralarında savaşmaya, birbirlerine zarar vermeye oldukça hevesliydiler. Savaşın sonlarına doğru Xigenon Tanrısı kendi ülkesi Karus’u kurarken, uzun bir süredir sakin bir yaşam süren El Morad ise Cypher tarafından kurulmuştu. Savaşın büyümesi, beraberinde kaosu da getirdi ve bu kaosun ardından çoğu şehir yıkıldı, yakıldı, parçalandı. Herkes son çareyi El Morad’a kaçmakta buldu. Fakat savaş bitecek gibi görünse de, aslında her şey yeni başlıyordu. El Morad ile Karus arasında, Tanrıların da dahil olduğu büyük bir savaş başlamak üzereydi.

Knight Online Karakterleri Nedir?

Knight Online’da seçilebilen iki farklı ırk ve beş farklı meslek (job) bulunmaktadır. Oyunda yer alan ırklar El Morad (ya da Human) ve Karus olarak isimlendirilirken, meslekler ise Warrior, Rogue, Mage, Priest ve Portu ile Kurian’dır. Portu ve Kurian aslında aynı olmalarına rağmen her iki ırk için farklı isimleri bulunmaktadır. Bu mesleğin Karus ırkındaki ismi Kurian, El Morad ırkındaki ismi ise Portu’dur. Meslekler, belirli yeteneklerine ve ırklarına göre farklı şekillerde isimlendirilirler.

  • Warrior, yetenek puanlarının dağılımına göre Warrior ve Berserker Warrior (Tank Warrior) olarak isimlendirilir. Standart Warrior karakterleri genel olarak atağa ve saldırıya odaklanırken, Berserker Warrior ise bazı yetenekleri sayesinde birkaç konuda daha avantajlı konumdadır.
  • Rogue, yetenek puanlarının dağılımına göre Archer (Okçu) ve Assassin (Suikastçi) olarak isimlendirilir. Archer karakteri isminden de anlaşılacağı gibi ok ve yay kullanır, bazı yetenekleri rakibi yavaşlatır, dondurur ya da manasını siler. Assassin ise genellikle görünmezlik yeteneği ile ön plana çıkar.
  • Mage, yetenek puanlarının dağılımına göre Fire Mage, Ice Mage ve Lightning (LR) Mage olarak isimlendirilir. Fire Mage karakterinde ateş yetenekleri, Ice Mage karakterinde buz yetenekleri ve Lightning Mage karakterinde ise yıldırım yetenekleri bulunur. Ateş yetenekleri belirli bir süre hasar verirken, buz yetenekleri rakibi yavaşlatır ve yıldırım yetenekleri ise tamamen kilitler.
  • Priest, yetenek puanlarının dağılımına göre Healer, Buffer ve Debuffer olarak isimlendirilir. Healer karakterinde can doldurma ve yenilemeye yetenekleri açıktır. Buffer karakterinde buff, yani güçlendirici yetenekler açıktır; bu yetenekler, kendinizin ya da kendi ırkınızdan bir başkasının canını, defansını ve büyülere karşı dayanıklılığını artırmaktadır. Debuffer karakterinde ise Buffer’ın tam tersi olarak can, defans ve dayanıklılık veren yetenekler değil, bu yetenekleri silen yetenekler bulunmaktadır. Yani, Debuffer, karşı ırkta yer alan buff’ları siler ve düşmanı güçsüz, etkisiz ve çaresiz bırakır.
  • Kurian ya da Portu, neredeyse tüm mesleklerin birleşimidir. Warrior gibi hasar verme, yine Warrior gibi pasif yetenekler ile defans artırma, Priest gibi can yenileme benzeri yetenekleri bulunmaktadır. Genellikle tüm Kurian ile Portu karakterleri Devil yeteneklerini aktif eder ve PVP alanlarında Devil’a dönüşürler.


En İyi Savaş Oyunları Nelerdir?
Savaş oyunları, kapsam olarak oldukça geniştir. Kimi savaş oyunları direkt olarak savaşı ve tarihsel olayları ele almakta, kimi savaş oyunları ise kur...
Legend Online Nedir?
Legend Oline oyunu 7 Road şirketi tarafından yapılmış bir web tabanlı MMOPRG oyunudur....