Kullanım Sözleşmesi

İşbu sözleşme, etail.com.tr 'nin satış servislerinin kullanım şartları hakkında bilgiler vermektedir. Müşteri ve eTail.com.tr aşağıda listelenen hususlar üzerinde kesin olarak anlaşmışlardır. Kullanıcı siteye girdiği andan itibaren bu hükümleri kabul etmiş sayılır.

Taraflar:

Bu kullanıcı sözleşmesinde yer alan taraflar eTail.com.tr ve "müşteri" olarak belirlenmiştir. eTail.com.tr, yani 5Deniz Bilişim Hizmetleri ve Dış Ticaret Ltd. Vergi Kimlik Numarası: 0011038777 Mebusevleri Mah. Ergin sk. No3/7, 06570, çankaya Ankara / Türkiye bu sözleşmede kısaca "eTail.com.tr" olarak anılacaktır.

·         Müşteri: Bu kullanıcı sözleşmesini eTail.com.tr'in satış sayfasında yapacağı işlemlerden önce onaylayan kurum veya şahıstır.

1) "Müşteri" eTail.com.tr sitesinde sunulan ürünleri geçici veya sürekli olarak satın alabilir ve gerçek ve tüzel kişi adına, ya da kendi adına kullanabilir. Müşteri siteye üye olarak ya da üye olmadan bu işlemleri gerçekleştirebilir. Siteye yapılan yetkisiz erişim hallerinde doğacak sorumluluk "Gizlilik Politası" sayfasında belirtilmiştir.

2) "Müşteri" herhangi bir sebeple veya amaçla siteye erişim bilgilerini üçüncü şahıslarla paylaşamaz. Müşteri bunu yaptığı taktirde eTail.com.tr yönetimi bu işlemi tespit edecektir. Bu durumda kullanıcının hesabı geçici veya kalıcı olarak askıya alınabilir. Ayrıca, bu işlemler sırasında doğacak tüm sorumluluk kullanıcıya aittir.

3) Kullanıcı dışında gerçekleşen tüm hesap işlemlerinden kullanıcı kayıt bilgilerinde ismi geçen kurum ya da şahıs sorumludur. Yetkisiz erişim hallerinde müşteri hiçbir şekilde eTail.com.tr'ye karşı herhangi bir hak iddia edemez.

4) Hukuka aykırı erişimler ve yetkisiz işlemler yasal mercilerce hukuki yaptırıma tabi tutulabilir, bu noktada tüm sorumluluk kullanıcıya aittir.

5) "Müşteri" veya kullanıcı bu siteye girdiği andan itibaren yukarıda belirtilen tüm yasal uyarıları ve yaptırımları kabul eder ve bu koşullara uyacağına söz verir. Site kullanıcılarının hesaplarını hukuka aykırı biçimde kullanan tüm yetkisiz taraflar ve ilgili müşteri eTail.com.tr'ye karşı sorumludur. Yetkisiz ve hukuka aykırı işlemlere izin veren ve gerçekleştiren müşterilerin/kullanıcıların herhangi bir hak iddia etmesi söz konusu değildir.

Kullanıcı sözleşmesinin süre kapsamı:

1) İşbu sözleşme, müşteri veya kullanıcı siteye girdiği andan itibaren geçerlidir. Müşteri veya kullanıcı siteye girdiği andan itibaren bu sözleşmeyi okumuş ve onaylamış olarak kabul edilir ve sözleşme yürürlüğe girer.

2) İşbu sözleşme, kullanıcı siteden yararlandığı süre boyunca hukuken geçerlidir, bağlayıcıdır ve yürürlüktedir.

3) Kullanıcı bu sözleşmenin yürürlüğünü sona erdirmekte özgürdür ve www.etail.com.tr'ye mail atarak ([email protected]) yazılı bir biçimde bu isteğini bildirebilir. Bu durumda kullanıcı siteye bir daha asla girmeyerek sözleşmenin yürürlüğünü sonlandırma isteğini belirtmiş olacaktır. eTail.com.tr, bu durumda bu sözleşmeyi hiçbir ödeme sorumluluğu oluşmaksızın feshedebilir.

4) İş bu sözleşmede, eTail.com.tr; iyileştirmeler, güncellemeler, eklemeler yapma hakkında sahiptir. Bu değişiklikler zaman sınırlaması içermez ve kısmı değildir. Tüm bu işlemler sürekli veya dönemsel olarak gerçekleştirilebilir.

Bildirimler:

1) eTail.com.tr site kullanıcılarına yapacağı bildirimler için müşterinin mobile phone ve e-mail adresini kullanacaktır. Bu bilgilerin sitede eksik olması veya bilgilerin geçersiz olması durumunda sorumluluk müşteriye aittir.

2) Müşteri/user siteye kayıt olurken vereceği bilgilerin doğruluğunu ve güncelliğini beyan eder. Bu bilgilerin eksik veya yanlış olması sonucunda doğacak tüm sorumluluk ve zararlardan kullanıcı/müşteri sorumludur. Kullanıcı/müşteri bu durumda eTail.com.tr'ye karşı hiçbir zarar tazmin talebinde bulunamaz. Kullanıcı siteye girdiği andan itibaren bu hükümleri peşinen kabul etmiş sayılır.

eTail.com.tr’nin verdiği hizmetler

eTail.com.tr, müşterinin siteye başvuru esnasında gereken sistemlerin kurulumunu kendi cihazına gerçekleştirir ve müşterinin ödemesinden sonra eTail.com.tr servisleri müşterinin kullanımına açılır.

Ödemeler ve ücretlendirme:

1) Müşteri eTail.com.tr'nin servisleriyle ilgili gerekli ücretlendirmeyi peşinen kabul eder. Tüm ücretler kullanım döneminin başında peşin olarak tahsil edilmekte ve ödeme bilgisi müşteriye otomatik olarak iletilmektedir.

2) eTail.com.tr sitesi üzerinde yapılan tüm ödeme işlemleri kullanıcının (müşteri) sorumluluğundadır ve müşteri siteye girdiği andan itibaren bunu kabul etmiş sayılır.

3) Müşteri (user) dilediği ödeme işlemini kullanmakta özgürdür. Ödeme yönteminin gerektirdiği mükellefiyet ve gereklilikler tamamen kullanıcıya aittir. eTail.com.tr sitesinde kullanılan hizmetlerin ücretlendirilmesi ve bu konuda yapılacak olan tüm değişikliklerde yetki eTail.com.tr'ye aittir.

4) Kredi kartı/sanal pos ile yapılan işlemlerde müşteriden alınan kredi kartı bilgileri asla eTail.com.tr sunucularında ya da eTail.com.tr'ye destek veren şirketlerde saklanmamaktadır. Kullanıcıların güvenliği bu şekilde en üst seviyede sağlanmaktadır.

5) Site kullanıcılarının tüm ödeme işlemleri eTail.com.tr ara yüzü üzerinden kullanıcı bilgisayarı aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. eTail.com.tr'nin bu noktada verdiği tüm hizmet ve sorumluluk bu maddenin kapsamı ile sınırlıdır.

6) eTail.com.tr sitesinde kullanıcılara sağlanan tüm içeriklerin sağlanma süresi ve satın alma araçlarındaki geçerlilik süreleri eTail.com.tr tarafından oluşturulur, düzenlenir, değiştirilir ya da gerektiğinde tamamen kaldırılır. Bu noktada tüm yetki eTail.com.tr'ye aittir ve sorgulanamaz.

7) eTail.com.tr ürün fiyatlarını müşteriye web sayfasında satın alma sırasında ve teslimat sırasında e-mail aracılığıyla bildirir. eTail.com.tr fiyatlandırma konusunda her türlü değişiklik hakkını saklı tutmaktadır. Fiyatlardaki değişimler site üzerinde anlık olarak kullanıcıya sunulacaktır. Müşteri etail.com.tr üzerinde alışveriş yaptığı sürece bu sözleşme şartlarının tamamını peşinen kabul etmiş sayılır.

8) Müşteri bu sözleşmeyi ve satın aldığı belirli bir süreye tabi ürünleri sonlandırma hakkında sahiptir. Müşteri aylık aboneliklerde sonlandırma isteğini 7 gün önceden yazılı mail olarak web site yönetimine haber vermek zorundadır. Yıllık aboneliklerde ise bu süre 18 gün olarak belirlenmiştir. Bu durumda gelecek dönem için kredi kartından veya müşteri hesabından otomatik ödeme çekimi işlemi yapılmayacaktır. Sözleşmenin sona erme tarihinde müşterinin eTail.com.tr'ye herhangi bir borcu varsa bu borç miktarı müşterinin hesabından ilgili dönem sonunda otomatik olarak tahsil edilecektir. Müşteri bu sözleşmeyi iptal ettikten sonra eTail.com.tr tarafından belirlenen süre sonunda müşterinin/kullanıcının tüm kayıtları eTail.com.tr datalarından silinecektir.

9) Bu sözleşme yürürlükte kaldığı süre boyunca müşteri eTail.com.tr'ye verdiği kredi kartı bilgilerinin güncel olmasından sorumludur. Kredi kartının son kullanma tarihi değiştiği taktirde, müşteri bu değişikliği eTail.com.tr yönetimine bildirmelidir.

10) eTail.com.tr kullanıcının kredi kartından ödeme alamadığı taktirde kullanıcının hizmet aldığı tüm servisleri askıya alacak ya da tamamen sonlandıracaktır. Bu konuda tüm sorumluluk müşteriye aittir.

Diğer hizmet sorumlulukları ve müşteri yükümlülükleri:

1) eTail.com.tr müşteriye sunduğu servislerin devamlılığını sağlamak için maksimum özveriyi gösterecektir. Fakat bununla birlikte, eTail.com.tr sunduğu servislerin sorunsuzluğunu, kesintisizliğini ve güvenlik seviyesini garanti etmez ve bu konuda bağlayıcı bir şarta bağlı değildir. Bu sözleşme dahilinde sağlanacak servislerden doğan dolaylı ya da doğrudan zararlar konusunda eTail.com.tr sadece sunduğu hizmetin/ ürünün parasal değeri kadar sorumludur. Müşteri ürün/ hizmet satın alarak bu maddeyi peşinen kabul eder ve ek tazmin taleplerinde bulunma hakkına sahip değildir.

2) eTail.com.tr sitesinde belirtilen oyunların ya da bu oyunlarla bağlantılı diğer hizmetlerin sunulması sırasında ortaya sorunlar çıkabilir. Bu durumda oyun hesaplarının ve bu hesaplardaki dataların kısmı veya tamamen, geçici veya kalıcı olarak yok olması mümkün olabilir. Bu olağanüstü şartlar altında eTail.com.tr hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir ve yaşanan olağanüstü aksaklıklardan dolayı eTail.com.tr sorumlu tutulamaz.

3) eTail.com.tr tarafından sunulan hizmetlerden istifa edildiği sırada kullanıcıların reklam yapması ve haksız rekabet oluşturması yasaktır. Ayrıca kullanıcıların site içerisinde küfür etmesi, argo söz kullanması, ırkçılık yapması, terör, devlet, din, cumhuriyet ve siyaset hakkında söylemlerde bulunması yasaktır. Kullanıcılar site içerisinde hiçbir tüzel veya özel kişilik hakkında tek taraflı haksız beyan ve ithamlarda bulunamaz. Kullanıcılar diğer oyuncuları ve kullanıcıları taciz edemez. Kullanıcılar Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi hatırasına saldırı amaçlı fiillerde bulunamaz. Site kullanıcısı, eTail.com.tr ürünlerini, hizmetlerini ve içeriklerini hakaret, tehdit, şantaj, haksız fiil ve suistimal amaçlı kullanamaz. Bu içerikleri insanlara zarar vermek amacıyla başkalarına mail atamaz ve başkalarını eTail.com.tr adını kullanarak, ya da site içerisindeki kullanıcı adıyla taciz edemez. Kullanıcılar eTail.com.tr ürünlerini ve hizmetlerini insan haklarına karşı bir biçimde, ırkçı, nefret içeren, küçük düşürücü ve kötü niyetli olarak kullanamaz. Kullanıcı siteye girdiği andan itibaren bu maddeyi kabul etmiş sayılır. Doğacak maddi/manevi tüm zararlardan kullanıcı şahsen veya tüzel kişilik olarak yasalar karşısında tam sorumludur.

4) Kullanıcılar yukarıdaki durumlarda gerçekleşecek zararları önlemek adına eTail.com.tr tarafından geçici veya kalıcı olarak hizmetlerden mahrum bırakılacaktır. Kullanıcıların ortaya çıkardığı zararlı/zararsız tüm içerikler, devlet kurumları tarafından istenmesi halinde, ilgili kurumlara sunulacaktır/paylaşılacaktır.

5) eTail.com.tr ilgili yasalara aykırı içeriklerin müşteri hesaplarından ya da siteden çıkarılması konusunda teknik imkanlar el verdiği sürece sorumludur ve hukuk bağlamında yapılan değişimlerden hesap sahibine karşı sorumsuzdur. Devlet kurumları tarafından talep edildiği taktirde tüm kullanıcı bilgileri ilgili kurumlara sağlanacaktır.

6) eTail.com.tr'in sunduğu hizmetlerden kullanıcının yaşadığı bölgedeki yasalar gereği men edilmesinden eTail.com.tr hukuken sorumlu değildir.

7) eTail.com.tr sitesinde yer alan oyunların yayın ve lisans hakları eTail.com.tr'ye ait değildir ve bu oyunlara erişim sadece site üzerinden gerçekleşmektedir. Bu bağlamda, etail.com.tr sitesi herhangi bir sorumluluğa sahip değildir ve oyunlarla ilgili herhangi bir kayıt tutmamaktadır. Oyunlarla ilgili tüm sorumluluk ve bilgi saklama hakkı yayıncıya aittir. Bu sebeple bu oyunlarla ilgili devlet makamlarınca eTail.com.tr'ye yapılan tüm bilgi talepleri karşılıksız kalacaktır.

8) Kayıtlar: Tüm işlemlerde, aksi belirtilmediği taktirde, eTail.com.tr kayıtları geçerli olacaktır.

9) Müşteri hak devri: Müşterinin panelden faydalanması halinde hak devri müşteriye yapılacaktır. Devirden doğan tüm sorumluluk ve yaptırımlar müşteriye aittir, eTail.com.tr devirden sonra hiçbir sorumluluk kabul etmeyecektir.

10) Sözleşmenin sona ermesi: eTail.com.tr müşteriye 7 gün önceden haber vermek suretiyle bu sözleşmeyi tek taraflı olarak ve herhangi bir sebep göstermeksizin feshedebilir. Tek taraflı fesih durumunda müşterinin hesabında herhangi bir bakiye veya ön ödeme varsa bu tutar müşteriye eTail.com.tr'nin belirlediği süre dahilinde iade edilir. Müşterinin sözleşmeye aykırı fiillerinden dolayı fesih gerçekleşirse eTail.com.tr yönetimi müşteriye herhangi bir ödeme yapmaz ve müşteri bu halden dolayı herhangi bir hak iddia edemez.

11) Müşterinin hizmet aldığı servislerle ilgili kredi kartı tahsilatı gerçekleşmediği anda tüm hizmet geçici veya kalıcı olarak durdurulacaktır. Müşteri 7 gün önceden yazılı olarak e-mail aracılığıyla haber vermediği taktirde müşterinin kartından çekilen ücret geri iade edilmeyecektir. 7 gün önceden müşteri tarafından yapılan e-mail bildirimi ile sözleşme sonlandırılabilir. Bu durumda müşterinin kartından gelecek dönem için ücret alınmayacaktır, ücret alındı ise iade edilecektir.

12) eTail.com.tr servis şartlarının kabulü: Müşteri hizmetleri/ürünleri kullanmaya başladığı anda bu şartları kabul etmiş ve sözleşmeyi onaylamış sayılır.

13) Online sözleşmenin geçerlilik şartları: Sözleşmede yapılan ciddi değişimler müşteriye e-mail aracılığıyla bildirilecektir. Müşteri www.etail.com.trweb sitesini kullanmaya devam ettiği sürece tüm güncellemeleri, bildirimleri ve yasal sorumluluğu kabul etmiş sayılır.

14) Ek koşullar ve uyarılar: Sitemiz aracılığıyla başka bir şirketten satın aldığınız tüm ürün ve hizmetler ile ilgili sorumluluk ilgili olan diğer şirkete aittir, eTail.com.tr bu noktada sorumluluk kabul etmemektedir. Bu sebeple, müşteri diğer platformlarla ilgili hizmet ve ürünler satın alırken ilgili şirketin sözleşmelerini okumakla yükümlüdür. Müşteri sitemiz aracılığıyla herhangi bir diğer şirketin/şahsın sözleşmesini online olarak imzalayabilir veya tüm yükümlülüklerini otomatik olarak kabul edebilir. Bu durumda tüm sorumluluk müşteriye aittir, etail.com.tr sitesi bundan sorumlu tutulamaz. Müşterinin hizmet aldığı diğer şirketler müşteriye hizmet ve bilgi sağlamak ve gerekli uyarıları yapmakla sorumludur. Bu bağlamda, eTail.com.tr herhangi bir sorumluluk üstlenmemektedir.

15) Müşteri ödeme hizmetleri sırasında doğan tüm aksaklıklardan ödeme şirketiyle birlikte sorumludur. Doğacak finansal problemler ödeme şirketi, müşterinin bankası ve müşteri arasında çözülecektir. eTail.com.tr ödemeyle ilgili herhangi bir teknik sorunda sorumluluk kabul etmemektedir.

16) Müşteri ürün/hizmet satın aldığı sırada ödeme yapmak, vergi vermek ve diğer yasal maliyetleri karşılamak zorundadır. Müşteri etail.com.tr sitesinde satıcı olarak yer alıyorsa satış sırasında ortaya çıkan tüm maliyetlerden (vergi, aylık ücret, hizmet ücret) sorumludur ve gerekli belgeleri temin etmek zorundadır.

17) Ürün, hizmet ve şirketimizle ilgili herhangi bir iletişim ihtiyacı halinde [email protected] e-mail adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.