PUBG Sistem Gereksinimleri 2022 Nedir?

Son dönemlerde oldukça popüler bir battle royale oyunu olan PUBG oyununun sistem gereksinimleridir. PUBG oyununu sisteminizde düzgün ve akıcı bir şekilde oynamanız için hazırladığımız bu yazıda, siz de hangi donanımlara ihtiyaç duyacağınızı bileceksiniz. Sisteminiz PUBG oyununu kaldırmıyor ise bu yazı sayesinde donanımlarınızı belirli ayarlar çerçevesinde de yükselteceksiniz.


PUBG hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için "Pubg Nedir?" adlı yazımıza göz atabilirsiniz.


PUBG Minimum Sistem Gereksinimleri

PUBG hem bilgisayarlarda hem de mobil sistemlerde oynayabileceğiniz bir oyundur. Sistem Gereksinimleri de orta seviyeli bilgisayarlar ve mobil cihazlar için uygundur. Son yıllarda çıkan ve sürekli güncellenen bir oyun olduğu için ortalamanın üstü bir donanım istemektedir. Alt başlıklarda sizin için tek tek bütün donanımları anlattık.


PUBG Kaç GB?

PUBG güncel bir oyundur ve özellikleri sürekli güncellemektedir. Her yenilikten sonra da oyunun boyutu büyütmektedir. Son güncellemelerle birlikte PUBG oyununun boyutu yaklaşık olarak 30'a ulaştı. PUBG'ın indirme boyutu da 30 GB’tır. Fakat oyunun güncellemelerinden sonra bu boyut 36 GB'a ulaşıyor. PUBG oyununun mobil versiyonları içinse boyutu 3 GB'tır.

Eğer PUBG oyununu indirmek istiyorsanız, bu kadar boş alana sahip olduğunuzdan emin olun. Daha eksik bir boyuta sahip olmak oyunun kurulmamasına sebebiyet verecektir. Ancak yakın bir boyuta sahip olursanız bu sefer de oyununuzda takılmalar meydana gelecektir. En azından 40 GB'a yakın bir alanınızın olması, oyun zevkinizin yarıda kalmamasını sağlar.


PUBG Kaç GB ekran kartı ister?

Herhangi bir bilgisayar oyunu oynamak için gerekli donanımlardan biri de ekran kartıdır. PUBG oyunun pc sistemlerde oynanabilmesi için gerekli ekran kartı ve özellikler şöyledir;


Minimum Ekran Kartı Gerekliliği;

NVIDIA: NVIDIA GeForce GTX 960 2GB

AMD: AMD Radeon R7 370 2GB


Tavsiye Edilen Ekran Kartı Gerekliliği:

NVIDIA: NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB

AMD: AMD Radeon RX 580 4GB


PUBG Ne Kadar RAM kullanır?

Oyun içerisindeki hız ve akıcılık için kullanılan donanımlardan biri de RAM'dir. Yüksek RAM sayesinde oyuncular daha hızlı ve akıcı oynayabilirler. Aşağıda PUBG için gerekli olan RAM özelliklerini sizler için paylaştık.


Minimum RAM Gerekliliği;

PUBG için gerekli olan Minimum RAM boyutu 8 GB'tır.

PUBG Mobile için gerekli olan Minimum RAM boyutu 2 GB’tır.


Tavsiye Edilen RAM Gerekliliği:

PUBG için tavsiye edilen RAM boyutu 16 GB'tır.

PUBG Mobile için tavsiye edilen RAM boyutu 4 GB’tır.


PUBG için Kaç GHz İşlemci Gerekir?

Oyunlar için vazgeçilmez olan özelliklerden birisi de işlemcidir. İşlemci oyunlardaki hızı belirleyen en büyük etmendir. İşlemciler sayesinde oyundaki bilgiler işlenir ve düzenli bir hale getirilerek, belirlenen sıra ile çalışmaya başlar. PUBG için gerekli olan işlemci gereksinimini aşağıda sizler için belirttik.


Minimum İşlemci Gerekliliği;

Intel: Intel Core i5-4430

AMD: AMD FX-6300


Tavsiye Edilen İşlemci Gerekliliği:

Intel: Intel Core i5-6600K

AMD: AMD Ryzen 5 1600


Sadece yukarıda belirtilen işlemcilerle oynayabilirsiniz diye bir şey söz konusu değildir. İşlemciniz minimum işlemcilerden daha iyiyse oyununuz açılacaktır.


PUBG için hangi işletim sistemi?

PUBG oyununu oynamak için minimum Windows 7 işletim sistemine sahip olunmalıdır. Ancak oyundan daha iyi bir deneyim almak isteyen oyuncuların Windows 10 kullanıyor olmaları gerekmektedir. PUBG Mobile oyunu için gereken işletim sistemleri ise androidler için 6.0 ve üzeri olmalıdır. iOS kullanan oyuncular ise iOS 9 veya üzeri bir işletim sistemlerine sahip olmalıdırlar.


Windows 8 PUBG kaldırır mı?

PUBG oyununu oynamak için en düşük işletim sistemi Windows 7'dir. Windows 7'den sonraki herhangi bir işletim sisteminde PUBG oyununu oynayabilirsiniz. Ancak en iyi deneyim Windows 10 ile alınmaktadır. 


PUBG 32-bit destekliyor mu?

PUBG oyunu 32-Bit işletim sistemini desteklememektedir. PUBG oyununun oynanması için en düşük 64-bit işletim sistemine sahip olmak gerekir. Win-32 bit işletim sistemine sahip oyuncuların bir an önce 64-bit işletim sistemine geçmeleri gerekmektedir.


PUBG Kaç GB SSD?

PUBG oyununu oynamak için en düşük alan gereksinimi 40 GB'tır. PUBG oyunundan çok büyük bir zevk ve etki almak isteyen oyuncuların SSD almaları şarttır. SSD'ye sahip olmayan oyuncuların oyunları yavaş açılacaktır ya da oyun bitiminde beklemek zorunda kalacaklardır. Oyun sırasında bir sorun çıkmasa bile açılış ve kapanış da sorunlarla karşılaşacaklardır.


PUBG Hangi Bilgisayar Kaldırır?

PUBG oyununu yukarıda saymış olduğumuz özelliklere sahip bütün bilgisayarlar kaldırır. PUBG oyununu oynamak isteyen bütün oyuncular yukarıdaki sistem gereksinimlerine bakarak rahatça donanımlarını geliştirebilirler ya da donanım sahibi olabilirler. 


Umarım sizin için hazırladığımız bu detaylı rehber işinize yaramıştır. PUBG oyununda daha fazla vakit geçirmek ve daha fazla zevk almak için şimdi PUBG UC Satın Al!


Red Dead Redemption 2 Sistem Gereksinimleri 2022 Nedir?
Red Dead Redemption 2 oyununun tüm sistem gereksinimleri bilgilerine detaylı rehberimizden ulaşabilir, hangi bilgisayarda nasıl oynayabileceğinizi öğr...
XCOM 2 Nedir?
XCOM 2 oyunu sıra tabanlı bir taktik video oyunudur. Bu oyunun türü taktiksel rol yapma olarak geçer, oyun tek kişilik veya çok kişilik olarak oynanab...