Black Desert Online Sistem Gereksinimleri 2022 Nedir?

MMORPG denilince oldukça yüksek sıralarda olan Black Desert Online oyununu oynamak için sistem gereksinimlerinizi bilmenizde fayda var. Sistem özelliklerini bilmeden Black Desert Online oyununu oynarken sorun yaşayabilir ve oyundan aldığınız zevk bir anda bitebilir. Biz de sizi düşünerek Black Desert Online Sistem Gereksinimleri yazısını hazırladık. 


Black Desert Online hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için buradan devam edebilirsiniz.


Black Desert Online oyunundaki bütün özelliklere ulaşmak için Black Desert Online Acoin Satın Al ve BDO dünyasına adımını at!


Black Desert Online Minimum Sistem Gereksinimleri

Black Desert Online sürekli güncellenen bir oyun olduğu için ortalamanın üstü bir donanım istemektedir. Alt başlıklarda sizin için tek tek bütün donanımları anlattık.


Black Desert Online Kaç GB?

Black Desert Online güncel bir oyundur ve özellikleri sürekli güncellemektedir. Her yenilikten sonra da oyunun boyutu büyükmektedir. Black Desert Online'ın indirme boyutu da 39 GB’tır. Fakat oyunun güncellemelerinden sonra bu boyut 45 GB'a ulaşmıştır.


Eğer Black Desert Online oyununu indirmek istiyorsanız, bu kadar boş alana sahip olduğunuzdan emin olun. En az 50 GB'a yakın boş alanınızın olması, oyundan tam performans almanızı sağlar.


Black Desert Online Kaç GB ekran kartı ister?

Herhangi bir bilgisayar oyunu oynamak için gerekli donanımlardan biri de ekran kartıdır. Black Desert Online için gerekli ekran kartı ve özellikler şöyledir;


Minimum Ekran Kartı Gerekliliği;

NVIDIA: NVIDIA GeForce® 9800 GTX

AMD: AMD Radeon™ 3870 X2


Tavsiye Edilen Ekran Kartı Gerekliliği:

NVIDIA: NVIDIA GeForce® GTX 970

AMD: AMD Radeon™ RX 480


Black Desert Online Ne Kadar RAM kullanır?

Aşağıda Black Desert Online için gerekli olan RAM özelliklerini sizler için paylaştık.


Minimum RAM Gerekliliği;

Black Desert Online için gerekli olan Minimum RAM boyutu 4 GB'tır.


Tavsiye Edilen RAM Gerekliliği:

Black Desert Online için gerekli olan Tavsiye Edilen RAM boyutu 8 GB'tır.


Black Desert Online için Kaç GHz İşlemci Gerekir?

Black Desert Online için gerekli olan işlemci gereksinimini sizler için belirttik.


Minimum İşlemci Gerekliliği;

Intel: Intel Core i3-530 2.9 GHz

AMD: AMD Phenom 9500 Quad-Core


Tavsiye Edilen İşlemci Gerekliliği:

Intel: Intel Core i5-650 3.2GHz

AMD: AMD Ryzen R5 1600


Sadece yukarıda belirtilen işlemcilerle oynayabilirsiniz diye bir şey söz konusu değildir. İşlemciniz minimum işlemcilerden daha iyiyse oyununuz açılacaktır.


1 GB Ram ile Black Desert Online oynanır mı?

Hayır. Black Desert Online oynamak için gerekli RAM boyutu 4 GB’tır. Daha düşük bir RAM ile Black Desert Online çalışmayacaktır.


Black Desert Online için hangi işletim sistemi?

Black Desert Online oyununu oynamak için minimum Windows 10 işletim sistemine sahip olunmalıdır. 


Windows 8 Black Desert Online kaldırır mı?

Black Desert Online oyununu oynamak için en düşük işletim sistemi Windows 10'dur. Windows 10'den önceki herhangi bir işletim sistemi Black Desert Online oyununu açmayacaktır. 


Black Desert Online 32-bit destekliyor mu?

Black Desert Online oyunu 32-Bit işletim sistemini desteklememektedir. Black Desert Online oyununun oynanması için en düşük 64-bit işletim sistemine sahip olmak gerekir. 


Black Desert Online Kaç GB SSD?

Black Desert Online oyununu oynamak için en düşük alan gereksinimi 50 GB'tır. SSD'ye sahip olmayan oyuncuların oyunları yavaş açılacaktır ya da oyun bitiminde beklemek zorunda kalacaklardır. Oyun sırasında bir sorun çıkmasa bile oyunun açılma ya da kapatılma zamanında sorunlar meydana gelecektir.


Black Desert Online Hangi Bilgisayar Kaldırır?

Black Desert Online oyununu yukarıda saymış olduğumuz özelliklere sahip bütün bilgisayarlar kaldırır. Black Desert Online oyununu oynamak isteyen bütün oyuncular yukarıdaki sistem gereksinimlerine bakarak rahatça donanımlarını geliştirebilirler ya da donanım sahibi olabilirler. 


Umarım sizin için hazırladığımız bu detaylı rehber işinize yaramıştır. 


Zula Sistem Gereksinimleri 2022 Nedir?
"Zula oyununun tüm sistem gereksinimleri bilgilerine detaylı rehberimizden ulaşabilir, hangi bilgisayarda nasıl oynayabileceğinizi öğrenebilirsiniz."...
ETS Sistem Gereksinimleri 2022 Nedir?
"ETS oyununun tüm sistem gereksinimleri bilgilerine detaylı rehberimizden ulaşabilir, hangi bilgisayarda nasıl oynayabileceğinizi öğrenebilirsiniz."...