VALORANT En İyi Karakterler 2022

Valorant, son dönemin özellikle ülkemizde en çok oynanan oyunlarından biridir. Çok oyunculu taktiksel bir nişancı oyunu olan Valorant’ı Riot Games geliştirip piyasaya sunmuştur. Belirli bir strateji gerektiren, aynı zamanda iyi bir nişan yeteneği de gerektiren Valorant oyunundaki karakterlerin birbirlerinden farklı özellikleri bulunur.

Valorant 740 VP VPoints

Valorant 740 VP VPoints

₺ 70,00 ₺ 56,70

Oyundaki karakterler; öncü, gözcü, düellocu ve kontrol uzmanı olarak sınıflara ayrılır. Bu sınıflara mensup olan her karakterin birbirlerinden farklı yetenekleri ve ulti özellikleri bulunur. Peki Valorant’ın 2022 yılındaki en iyi karakterleri hangileri?

Valorant En İyi Karakter Jett

·   Jett

Jett karakteri, tüm Valorant oyuncularının oynayabileceği güçlü ajanlardan biridir. Oyunda varsayılan karakterler arasında kilidi açık olan Jett, düellocu sınıfının bir ajanıdır. Saldırı üzerine kurgulanan bu karakterin yetenekleri arasında; Dash olarak bilinen taktik yeteneği bulunur. Bu yetenek, bir noktadan diğer noktaya herhangi bir yönde “Jet” gibi hareket etmesini sağlar. Ek olarak düşmanlarının görüşünü kısıtlamak için sis bulutları atabilen ve normalden daha yükseğe atlayabilme özelliğini kullanabilen bir karakterdir. Oyunun bu güçlü ve sembolik ajanlarından olan Jett’in ulti yeteneği ise rakip oyunculara tek atan üçlü bıçakların kullanılmasıdır.

Valorant En İyi Karakter Phoenix

 ·   Phoenix

Listedeki bir diğer düellocu karakteri olan Phoenix, oyunun aynı zamanda en karizmatik karakterlerinden birisi. Havalı görünümünün yanı sıra sahip olduğu havalı yetenekleri ile de düşmanlarına korku veren bu ajanın yetenekleri arasında belirli çapta bir alanı yakma amaçlı bir ateş topu fırlatma yer alıyor. Bu ateş topuna yakalanan düşmanın canı hızlı alınırken Phoenix’in kendi ateş topuna girmesi halinde kendi canını yükseltebilecektir. Saldırı ajanı Phoenix’in bir diğer yeteneği ise rakibin görüşünü engelleyen ve aynı zamanda hasara uğratan ince biri ateş duvarı oluşturmaktır. Yine bu duvar ile rakibin canını azaltabilirken kendi canını yükseltebilir. Bu ajanın ulti bölümünde ise; oyuncu güvenli bir başlangıç noktası seçer ve ultisini o bölgede başlatır. Belirli bir sürenin ardından ulti kapsamı sona erer ve Phoenix karakteri eğer o süre boyunca öldürülmüş olsa da seçtiği güvenli başlangıç noktasına geri döner.

Valorant En İyi Karakter Sage

·   Sage

Oyunda her ne kadar düellocular daha fazla seçilse ve ön plana çıksa da bu listede şifacıların olmaması haksızlık olurdu. Bir takımın olmazsa olmazlarından olan Sage, takımını iyileştirebilme özelliğine sahip olduğu için büyük avantajlar sağlayabilmektedir. Yetenekleri arasında takım arkadaşlarını iyileştirebilmenin yanında kendini de iyileştirebilen Sage, duvar oluşturma ve buz küresi atma gibi yetenekleri ile de takımına fayda sağlayabilir. Ulti özelliği olarak belki de oyunun en etkili yeteneklerinden olan ölmüş takım arkadaşını canlandırma yeteneğine sahiptir.

eTail üzerinden hemen Valorant VP Satın Al ve oyundaki zevkini ikiye katla!

Valorant En İyi Karakter Sova

·   Sova

Oyunun öncü karakterler sınıfında olan Sova, özel yay ve ok yardımlarıyla hem düşmanlarının yerlerini tespit edebilir hem de onlara şok okları denilen araçlarıyla hasar verebilir. Diğer ajanlara kıyasla oynaması ve yetenekleri kullanması daha basit olan Sova ajanı, bireyselden ziyade takım için faydalı olmayı düşünen kişiler için uygundur. Oyundaki en temel ve en çok tercih edilen ajanlardan biri olan Sova’nın ulti kısmında ise düşmanları mesafe tanımaksızın büyük hasara uğratan oklar bulunur.

Valorant En İyi Karakter Omen

·   Omen

Oyunun kontrol uzmanı sınıfında yer alan Omen, oyunun en gizemli ajanlarından birisidir. Valorant’ın belki de oynaması en zor karakteri olan Omen için iyi kullanıldığı durumlarda takımını galibiyete götürmesi kaçınılmazdır. Fakat Omen’ın yeteneklerini iyi bilmeyen ve doğru zamanlarda kullanamayan kişilerin bu karakteri seçmesi durumunda ise takımın eksik kalması ve dezavantajlı duruma düşmesi de mümkündür. Omen’ın yetenekleri kısmında büyük kubbe duman bulutları bulunur. Bu duman bulutları Jett’in yeteneğindekinden farklı olarak duvarlar arasından geçebilir ve daha uzun kalır. Bunun yanında gölge yürüyüşü ve kısa süreli ışınlanmaları da gerçekleştirebilen Omen’ın ulti kısmında ise haritadaki herhangi bir bölgeye ışınlanma yeteneği yer alır.

Valorant En İyi Karakter Raze

·   Raze

Valorant’ın en güçlü ajanları listesinde yer alması gereken bir diğer karakter ise Raze. Oldukça güçlü bir ultiye ve hem takım hem de rakip için büyük tehlikeler oluşturabilecek yeteneklere sahip olan Raze, oyunun en çok tercih edilen ajanları arasındadır. Raze’in ilk yeteneği olan Bombot, fırlatıldığı yöne doğru giden patlayıcı bir drone’dur. Rakibi algıladığı anda onun üzerine hızlı bir şekilde giderek patlayan bu drone, rakibe çok büyük hasar verebilmekte. Ajanın bir diğer yeteneği ise renk tesirli bombadır. Atıldığı alan kapsamında büyük hasara uğratan bu bomba, patladıktan sonra parçalarına ayrılarak bir kez daha patlıyor. Bu bombanın dikkat edilmesi gereken noktası ise rakiplere hasar vermesinin yanı sıra kendi takım arkadaşlarına da aynı hasarı verebilmesidir. Üçüncü yeteneği ise bir yardımcı skill olan patlayıcı çantadır. Bu çanta ile zıplayarak ultisini veya bombasını kullanabilir. Ve oyunun en can alıcı ultilerinden olan nefes kesen ise oldukça büyük bir alan hasarı veren roket yeteneğidir. Raze, ultisini açarak bu roketi fırlattığında eğer isabeti sağlarsa tüm rakiplerini yok edebilir.

Valorant 1450 VP VPoints

Valorant 1450 VP VPoints

₺ 130,00 ₺ 105,30

En İyi XBOX Game Pass Oyunları
Sizler için 2022 yılında yayınlanmış ve yılın kalanında yayınlanacak en iyi Game Pass oyunlarını derledik....
CS:GO En İyi Silahlar 2022
Counter Strike: Global Offensive oyununda silahların ne kadar önemli olduğu açıktır. Son dönemde hem dünyada hem de ülkemizde oldukça fazla kullanıcıy...