Twitch Bits Nedir?

Twitch Bits, Twitch uygulaması üzerinden satın alınabilen sanal ürünlere verilen isimdir. Yayıncılara bağış aşamasında kullanılabilen bu bitler, aynı zamanda yayıncıyı teşvik etmek için de tercih edilmektedir. Yayıncılardan ziyade izleyicilerin tercih ettiği bitsler, aynı zamanda yayıncıya kazanç olarak gerki dönmektedir.

Twitch uygulaması üzerinde çok sayıda bits emojisi bulunmaktadır. Bu aşamada her emoji farklı şekillere ve animasyonlara sahiptir. Genel olarak Twitch bits emojilerinin animasyonları da bulunmaktadır. Bu sayede Twitch yayını izleyen kullanıcılar bits göndererek sohbette de dikkatleri üzerine çekebilir.

Aynı zamanda yayıncıyla da iletişim kurmak için bir yol olan Twitch bits, uygulamayla birlikte kullanılmaktadır. Her yayıncı bits satın alabilir ve bu bitsleri istedikleri zaman kullanabilir.


Twitch yayınlarında bits almak istersen, özel oyunlar oynamalısınız. Bunları nereden bulabilirsin? Tabii ki eTail'den! Hemen şimdi Dijital Oyun Kodu Satın Al ve Twitch yayınlarından bits kazanmaya başla! 


Twitch Bits Ne İşe Yarar?

Twitch uygulaması, yayıncıların çeşitli kitlelere ulaşmak amacıyla tercih ettiği canlı video içerik platformudur. Yayıncılarla birlikte izleyiciler de Twitch uygulaması üzerinden takip ettikleri yayıncıların içeriklerine ulaşabilmektedir. Her canlı yayında sohbet kutusu bulunur. Bu sohbet kutuları üzerinden yayına katılan izleyiciler anlık olarak mesaj gönderebilir ve bu sayede yayıncılarla iletişime geçebilir.

Bununla birlikte Twitch yayınlarında kullanıcılar tıpkı abonelikte olduğu gibi yayıncılara destek olmak isteyebilir. Uygulama üzerinde yayıncılara destek olmanın pek çok yolu vardır. Bunlardan biri de Twitch Bits emojileridir. Twitch Cheer yapmak için tercih edilen yani yayıncıyı desteklemek için kullanılan yöntemlerden biri de bits emojileridir.

Twitch kullanıcıları, yayıncıların yayın yaptıkları sırada çeşitli Bits emojilerini kullanarak yayıncıya destek olur. Ayrıca izleyici tarafından yapılan yorumların da sohbet kısmında görünmesi için bitslere ihtiyaç duyulabilir. Diğerlerinin aksine çok daha fazla ilgi çeken Twitch bits, izleyiciler tarafından fazlasıyla tercih edilen bir özelliktir.

Twitch Bits Görseli

Twitch Bits Ücretli Mi? Fiyatı Ne Kadar?

Sohbetlerde görünür olmak ve takip ettikleri yayıncıları desteklemek isteyen kullanıcıların Twitch bits ile bunu yapabilmesi mümkündür. Ancak bunun için öncelik olarak kullanıcıların Twitch Bits sahibi olması gerekir. Twitch bits sahibi olmak için de kullanıcıların belirli bir ücret ödemesi gerekmektedir.

Uygulama içi satın alma yöntemlerinden biri olan Twithc bits, kullanıcıların anında hesaplarına yüklenir. Bu sayede satın alma işleminin gerçekleşmesinin ardından bitsler kullanılabilir olur. Twitch bits fiyatları da genel olarak aşağıdaki gibidir;


·       100 bit : 11,00 TL

·       500 bit: 57,00 TL

·       1500 Bit: 160 TL


Twitch Bits fiyatları yukarıdaki şekildedir. Ancak daha fazla bit alımı durumunda fiyatlar farklılaşabilir. Ayrıca dönemsel olarak da fiyatlar değişiklik göstermektedir. Uygulama içerisinde en çok tercih edilen seçeneklerden biri olan Bitler, tüm izleyiciler tarafından kolaylıkla satın alınabilir.


Twitch Bits Nereden Satın Alınır?

Twitch Bits kullanmak isteyen izleyicilerin öncelik olarak bitlere sahip olması gerekir. Aksi durumda bits gönderilebilmesi uygulama içerisinde mümkün değildir. Twitch uygulamasında bits göndermek için satın alma işleminin yapılacağı pek çok yer vardır.

Bunlardan ilki Twitch uygulamasıdır. Uygulama üzerinden seyircilerin anlık olarak Twitch Bits alabilmesi mümkündür. Bu sayede kullanıcılar kredi kartı veya banka kartı kullanarak takip ettikleri yayıncıyı izlerken anlık olarak Twitch Bits satın alabilir. Ayrıca bits satışı yapan belirli web siteleri de bulunmaktadır. Bu web sitelerini tercih ederek kullanıcıların daha uygun fiyatlar karşılığında bit alabilmesi de mümkündür.

Twitch Bits Görseli

Twitch Bits Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Twitch bits satın almak isteyen kullanıcıların satın alma işlemi sırasında birçok noktaya dikkat etmesi gerekir. Bu noktalar, satın alına bitslerin kullanabilmek açısından önem taşır. Bunlar;


1. Öncelikle uygulama dışı satın alma yapılıyorsa satıcının güvenilir olup olmadığına dikkat edilmeli, dolandırıcılık ihtimali göz ardı edilmemelidir.

2. Satın alınacak olan Twitch bits miktarına dikkat edilmeli,

3. Satın alınacak olan adet ve ödenmesi gereken ücrete dikkat edilmeli,

4. Farklı bir satıcıdan alınan bitslerin kullanıcı hesaplarına transferine dikkat edilmeli,


Yukarıdaki noktalar, bits satın almak isteyen kullanıcıların hem satın alma sırasında hem de sonrasında çeşitli problemler ile karşılaşmaması açısından önem taşımaktadır. Bu sebeple satın aldıkları bitsleri kullanmak isteyen kullanıcıların öncelik olarak bu noktalara dikkat etmesi gerekir.


Twitch Bits Nasıl Kullanılır?

Twitch uygulaması üzerinden veya farklı web sitelerinden satın alınan bitlerin kullanımı oldukça basittir. Her yaştan Twitch kullanıcısı bu bitsleri kolaylıkla kullanabilir.

Satın alınan ve hesaba yüklenen Twitch bits emojilerini kullanmak için öncelik olarak takip edilen yayıncının, canlı yayına giriş yapılması gerekir. Ardından yayın sırasında ekranda bulunan sohbet kısmına gidilmelidir. Sonrasında sohbet bölümünde çıkan ve yayıncıya destek vermek için kullanılan bitslere tıklanmalıdır. Gönderilecek olan bits adeti burada kullanıcı tarafından seçilmelidir.

 


Twitch Yayıncıları Kimlerdir?
Twitch platformunda oldukça iyi başarı elde etmiş ünlü yayıncıları anlatan detaylı bir rehber. ...
Discord Nedir?
Discord platformu, anlık mesajlaşma ve dijital dağıtım platformudur....