Resident Evil 7: Biohazard Nedir?

Resident Evil 7: Biohazard, Capcom tarafından geliştirilip yayımlanan, birinci şahıs hayatta kalma-korku türünde bir video oyunudur.


Resident Evil 7: Biohazard

Yayımcı: Capcom

Yönetmen: Koshi Nakanishi

Yapımcılar: Masachika Kawata, Tsuyoshi Kanda


Resident Evil 7: Biohazard, 2017 yılında hayatta kalma ve korku oyunu olarak piyasaya sürülmüştür. Capcom firması tarafından piyasaya sürülen diğer oyunlardan bazıları şunlardır:


 • Street Fighter 
 • Resident Evil Village
 • Dead Rising
 • Ace Attorney
 • Monster Hunter


Ayrıca dünya çapında adını duyurmuş birçok oyuna sahip olan ve 1979 yılında Japonya’da kurulan Capcom şirketinin Kenzo Tsujimoto adında bir CEO’su bulunmaktadır.


Resident Evil'ın bu oyunundan mahrum kalmak istemiyorsan hemen Resident Evil 7 Satın Al ve gerilim dolu bir maceraya hazır ol!


Peki ya Capcom'un diğer oyunları? Onları da indirimli bir şekilde satın almak ister misin? O zaman Capcom Oyunları kategorisini ziyaret etmeyi unutma! 


Resident Evil 7: Biohazard Kaç Yılında Piyasaya Çıkmıştır?

Dünya çapında Microsoft Windows, Playstation 4 ve Xbox One platformları için Ocak 2017 tarihinde çıkışını yapmıştır. Playstation 4 sürümü, sadece PS4 sistemlerine özel olan Playstation VR sanal gerçeklik gözlüğünü desteklemektedir. Resident Evil serisinin 11. Oyunu olmakla beraber, aynı zamanda serinin birinci şahıs perspektifiyle oynanan ilk oyunu olma özelliğini taşımaktadır. Resident Evil 7 Haziran ayında Sony'nin E3 2016 konferansında duyurulmuştur. Ayrıca aynı gün oyunun oynanabilir teaser’ı “Beginning Hour” Playstation Store'da ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmuştur. Oyun RE Engine isimli oyun motoru ile geliştirilmiştir.

Resident Evil 7: Biohazard Oyun İçi Görsel

Resident Evil 7: Biohazard Ücretli Midir?

Resident Evil7: Biohazard, birbirinden farklı platformlarda oynanmaya uygun olan bir video oyunudur. PlayStation, XBOX ve PC için üretilen bu oyunu oynamak isteyen kişilerin belirli bir ücret karşılığında oyunu satın alması gerekir. Farklı platformlarda satılmakta olan Resident Evil 7 ücreti şu şekildedir:


 • Steam (PC): 89 TL
 • XBOX Mağaza: 148,75 TL
 • PlayStation Store: 84 TL


Not: Resident Evil 7: Biohazard, XBOX Mağaza üzerinde “Gold Edition” olarak satılmaktadır.


Ayrıca oyunun PlayStation, XBOX ve PC için CD versiyonu da satılmaktadır. Yukarıdaki fiyatlar indirimsiz halidir. Fiyatlar, mağazalar tarafından sunulmakta olan kampanyalar ve indirimler doğrultusunda değişiklik gösterebilir.


Resident Evil 7: Biohazard Hangi Yaş Aralıkları İçin Uygundur?

Resident Evil 7: Biohazard video oyunu içerisinde bulunan hikayeler ve konulardan dolayı 18 yaş üstü için uygun bir oyundur. Oyunu 18 yaş altında olan kişilerin oynaması önerilmemektedir.


Resident Evil 7: Biohazard Nasıl İndirilir?

Resident Evil 7: Biohazard, farklı platformlarda bulunan ortak oyunlardan biri olduğu için her platform için farklı bir mağazadan indirilmektedir. PC’de Resident Evil 7 indirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;


 1. Öncelikle Steam oyun mağazasını indirin,
 2. Ardından bu mağazada kendinize hesap oluşturun,
 3. Hesap oluşturma işleminin ardından Resident Evil 7: Biohazard oyununu platform üzerinde aratın,
 4. Ardından kütüphane ya da kitaplığa ekle seçeneğine tıklayın,
 5. Ardından belirli ücreti ödeyerek oyunu satın alın.
 6. Sonrasında tekrar kütüphaneye girerek oyunu indirin ve yükleyin.


Kurulum tamamlandıktan sonra oyunu oynamaya başlayabilirsiniz. İyi eğlenceler dileriz!

Resident Evil 7: Biohazard Oyun İçi Görsel

Resident Evil 7: Biohazard Oynamak İçin Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Bilgisayarda Resident Evil 7: Biohazard oynamak için bilgisayarın belirli özelliklere sahip olması gerekmektedir. Resident Evil 7 için önerilen sistem gereksinimleri şu şekildedir;


Minimum Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows 7, 8, 8.1, 10 – 64Bit 

İşlemci: Intel Core i5-4460, 2.70GHz ya da AMD FX™-6300

RAM: 8 GB

Ekran Kartı: 2 GB Video RAM destekli NVIDIA GeForce GTX 760 ya da AMD Radeon R7 260x 

Depolama: 24 GB

DirectX: Sürüm 11


Önerilen Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows 7, 8, 8.1, 10 – 64Bit

İşlemci: Intel Core i7 3770 3.4GHz veya AMD eşdeğeri 

RAM: 8 GB RAM

Ekran Kartı: 3 GB Video RAM destekli NVIDIA GeForce GTX 1060

Depolama: 24 GB

DirectX: Sürüm 11


Resident Evil 7: Biohazard Nasıl Oynanır?

Ethan rolünde olduğumuz oyunda, eşimizi kurtarmak için boş görünen bir malikaneye gidiyoruz ve olayların içine dalıyoruz. Bulmacalar, tuzaklar ve birbirinden azılı düşmanların bizi beklediği Resident Evil 7, geçmişten kalma o gerilim ve çaresizlik hissini yaşatmayı başarabiliyor. Nemesis‘ten bu yana en akılda kalıcı düşmanların bizleri karşıladığı yapımda, çok fazla düşman çeşitliliği olmasa da, bazı düşmanların sizi saatlerce uğraştırdığını belirtmek gerekiyor. Özellikle aile üyeleri çok da kolayca ölmüyorlar, daha doğrusu öldürülemiyorlar. Onları vurmanız sadece kısa bir süre için aileyi etkisiz hale getiriyor. Bir süre sonra aynı yerden geçtiğinizde bu kez kanla kaplı döşemede kendilerini göremiyorsunuz. Bu noktadan itibaren gerilim iyice yükseliyor çünkü bir sonraki koridorda neyle karşılaşacağınızı asla bilemiyorsunuz.


Resident Evil 7: Biohazard Oyununun Konusu Nedir?

Oyunun hikâyesi, Baker ailesinin yaşamakta olduğu terk edilmiş bir evde, Ethan Winters'ın eşi Mia'yı aramasını konu edinmektedir. Ana karakterimiz Ethan, Baker ailesine ve Kalıplaşmış denilen yaratıklara karşı savaşmak için çeşitli silahlar kullanmak zorundadır. Oyuncu yaralanma durumlarında çeşitli iyileştirici kitler yardımıyla canını doldurabilir. Aynı zamanda diğer Resident Evil oyunlarında olduğu gibi, oyunun hikâyesinde devam edebilmek için çeşitli bulmacalar da mevcuttur. Oyun aksiyon odaklı değildir; serinin ilk oyunlarında olduğu gibi daha çok hayatta kalma teması ağır basmaktadır.

Resident Evil 7: Biohazard Oyun İçi Görsel

Resident Evil 7: Biohazard Oyununa Benzer Diğer Oyunlar Nelerdir?


 • Outlast 2
 • Dying Light 2
 • Dead by Dylight 
 • The Evil Within 2
 • Left 4 Dead 2 


Sniper Ghost Warrior 3 Nedir?
Sniper Ghost Warrior 3, CI Games tarafından geliştirilip yayınlanan ve 25 Nisan 2017 tarihinde dünya çapında piyasaya sürülen bir taktik nişancı video...
Assassin's Creed: Origins Nedir?
Assassin's Creed: Origins, Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yayınlanan bir aksiyon-macera video oyunudur. Ayrıca Assassi...