Pubg Hassasiyet Ayarları

PUBG, dünya genelince büyük bir popülariteye sahip, milyonlarca kişi tarafından sevilerek oynanan bir mobil oyundur. PUBG oyununda başarılı olabilmek için hassasiyet ayarları çok önemli bir yere sahiptir. Hassasiyet ayarları, nişangah kontrolü için oldukça önemli bir yere sahiptir. Ama oyunda başarıya ulaşmak için nişan yeteneği, hızlı karar verme yetisi de gereklidir.

PUBG mobile hassasiyet ayarı yaparken, ayarı hem telefon hem de PUBG Mobile Emulator için ayrı ayrı yapmak gereklidir. Ayarları doğru şekilde yaparak, nişan alma yeteneğini geliştirmek de mümkün olacaktır. Nişangahı düşmanın üzerine en doğru ve hızlı şekilde getirmek ve ateş etmek oyunu kazanmanın en önemli noktasıdır. Bu sebeple, hassasiyet ayarlarını doğru şekilde yapmak çok büyük önem taşır.


Ayarlarını yaptın mı? Oyuna girmeye hazır mısın? Peki bakiyende yeteri kadar UC var mı? Merak etme! En uygun UC'ler eTail'de. Hemen şimdi Pubg Uc Satın Al!


PUBG Mobile Kamera Hassasiyeti Ayarları

PUBG Mobile kamera hassasiyeti, serbest bakış olarak da bilinir. Bu özellik, arkaya, öne, sağa ve sola serbest bir şekilde bakmayı sağlar. Bu sebeple bu ayarın oldukça iyi bir şekilde ayarlanması gerekir. PUBG Mobile kamera hassasiyeti için önerilen ve oyunda başarıya ulaşmak için yapılması gereken ayarlar şu şekildedir:


Kamera hassasiyeti (serbest bakış) ayarları:

3. Şahıs Kamerası: %43

1. Şahıs Kamerası: %43

Kamera: %43


Kamera hassasiyeti:

3. Şahıs Dürbünsüz: %35

1. Şahıs Dürbünsüz: %32

Lazer, Holografik N.: %31

2x Dürbün: %19

3x Dürbün: %13

4x Dürbün: %9

6x Dürbün: %5

8x Dürbün: %4

Pubg Oyun Görseli

PUBG Mobile Ateş Etme Hassasiyeti Ayarları

PUBG Mobile ateş etme hassasiyeti ayarları, namlu hassasiyeti olarak da kabul edilebilir. Ateş edilen yere ne kadar isabet edebileceği bu ayarlar ile doğrudan ilgilidir. Ayrıca kamera ateş ederken döndürüldüğünde kamera hassasiyetini de etkileyecektir.  Bu ayarların hassasiyetinin çok olması, nişan alınan hedeflerin vurulmasını da bir hayli zorlaştıracaktır. Fakat hassasiyetin düşük olması da olumsuz sonuç doğurur. PUBG Mobil ateş etme hassasiyeti için önerilen ayarlar şu şekildedir:


3. Şahış Dürbünsüz: %80

Lazer & Holografik Nişangâh, Nişan Yardımcıları: %60

3x Dürbün, Win94: %35

6x Dürbün: %16

1. Şahıs Dürbünsüz: %80

2x Dürbün: %60

4x Dürbün, VSS: %20

8x Dürbün: %8


PUBG Mobile Jiroskop Hassasiyeti Ayarları

Jiroskop, yarış oyunlarından aşina olunan bir özelliktir ve PUBG Mobile içerisinde telefonu hareket ettirerek karakterlerin yönlerini belirlemeye yarar. Jiroskop, oyun oynanırken ekrana dokunmayı gerektirmez. PUBG Mobile içerisinde, bu özellik ilk olarak kapalı olarak belirlenmiştir. Talep eden kullanıcılar bu özelliği açabilir. Oyun içerisinde jiroskop için 2 ayar bulunur: dürbün aç ve daima açık.

Jiroskop kullanıldığı takdirde, bu özelliğin de hassasiyetinin iyi belirlenmesi gerekir. Aksi halde işlevsiz kalacak, karakterlere yön vermek imkansız hale gelecektir. Genel olarak her model telefon için farklılaşabilmekle birlikte, önerilen jiroskop ayarları şu şekildedir:


3. Şahış Dürbünsüz: %200

Lazer & Holografik Nişangâh, Nişan Yardımcıları: %300

3x Dürbün, Win94: %220

6x Dürbün: %40

1. Şahıs Dürbünsüz: %200

2x Dürbün: %200

4x Dürbün, VSS: %65

8x Dürbün: %30

Pubg Oyun Görseli

PUBG Mobile Genel Ayarlar

PUBG Mobile, oyuncularının pek çok özelliğini kişiselleştirebildiği, kullandığı cihaza göre ayarlayarak en yüksek verimi alabildiği bir mobil oyundur. Bu ayarlar, kontrol ayarları , kamera hassasiyet ayarları , jiroskop ayarları , parmak kullanım ayarları , ateş etme animasyon hassasiyet ayarları , grafik ve fps ayarları olarak sıralanabilir.

Bu ayarların her biri için, tercih edilmesi gereken ayarlar cihaz ile alakalıdır. Önerilen ayarlar olmakla birlikte, en doğru ayar cihaz için en uygun olan ayar olacaktır. PUBG Mobile için, ayarlandığı takdirde oyun kalitesini yükselten bazı ayarlar da mevcuttur. Bunların başında nişan yardımı gelir. Bu şekilde kreatif bir kullanım kolaylığı sağlanacaktır.

Dikiz ve ateş ayarı da düşmana görünmeden karakterin kafasını çıkararak ateş etmesini sağlayan bir özelliktir. Muhakkak ayarlanmalıdır. Eğilme ayarı ve dürbün modu da oyuncu deneyimini yükseltmek için tavsiye edilen ayarlardandır. Oyunda kasma yaşanmaması için emoji kullan özelliği kapalı tutulmalı, efektif bir hareket alanı isteyen kullanıcılar kapıları otomatik aç özelliğini aktive etmelidir.

Hangi özelliğin daha iyi bir deneyim yaşatacağı, nihai olarak oyuncu ile alakalıdır. Bazı oyuncular için faydalı olabilen bir özellik, bir başka oyuncu için kullanışsız olabilmektedir. Bu sebeple tavsiye edilen kullanıcının deneyimi doğrultusunda ayarları kişiselleştirmesidir.

Valorant Güncelleme
Valorant güncellemelerine dair her şey!...
Steam İndirimleri Ne Zaman?
Steam indirimleri üzerine detaylı bir rehber....