Outlast 2 Nedir?

Outlast 2, Red Barrels tarafından Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için geliştirilen ve yayınlanan bir hayatta kalma-korku oyunudur. Aynı zamanda 2013 yılında çıkış yapmış Outlast'ın devam oyunudur.


Aksiyon, Macera, Strateji ve onlarca indirimli oyun sizi bekliyor! eTail'in eşsiz indirimlerden yararlanmak için durma! Sen de İndirimli Oyunlar Satın Al!


Outlast 2 Yapımcısı Kimdir?

Red Barrels tarafından geliştirilmiş ve yayınlanmıştır. Kanada/Montreal merkezli bir video oyunu geliştirme stüdyosu olan Red Barrels, Philippe Morin tarafından 2011 yılında kurulmuştur. Dünyaca tanınmış bu şirketin Outlast 2 dışında Outlast, The Outlast Trials gibi diğer başka oyunları da bulunmaktadır. Outlast serisinin oldukça beğenilmesinden ve ilgi görmesinden dolayı bu serinin önümüzdeki senelerde de devamının gelmesi beklenmektedir.


Outlast 2 Kaç Yılında Piyasaya Çıkmıştır?

Outlast'ın çıkışı ve oyuncu kitlesi arasında çok popüler olmasının ardından, yapımcı ekip Red Barrels bir devam oyunu duyurmuştur. Oyunun kısa bir demosu, 22 Nisan'daki PAX East etkinliğinde, ardından da 15 Haziran'daki E3 2016 etkinliği sırasında yayımlanmıştır. Oyunun çıkış tarihi ise 2016 sonbaharı olarak açıklanmıştır. Fakat Red Barrels, oyunun geliştirme aşamasında birtakım sıkıntılar yaşadıklarını belirterek, 1 Ağustos'ta oyunun çıkış tarihini 2017'nin birinci çeyreğine erteleme kararı almıştır. Bu açıklamaya karşın, oyunun çıkış tarihi tekrar ertelenerek 2017'nin ikinci çeyreğine atılmıştır. Böylelikle oyun 25 Nisan 2017 tarihinde, Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştirmiştir.

Outlast 2 Oyun İçi Görsel

Outlast 2 Ücretli Midir?

Outlast 2, birbirinden farklı platformlarda oynanmaya uygun olan bir video oyunudur. PlayStation 4, Microsoft Windows ve XBOX One platformları için üretilen bu oyunu oynamak isteyen kişilerin belirli bir ücret karşılığında oyunu satın alması gerekmektedir. Farklı platformlarda satılmakta olan Outlast 2 oyununun ücreti şu şekildedir:


Steam: 50 TL

PlayStation Store: 85 TL

XBOX Mağaza: 85 TL


Bunların yanı sıra oyunun PlayStation, XBOX ve PC için CD versiyonu da satılmaktadır. Yukarıdaki fiyatlar oyunun indirimsiz halidir. Fiyatlar mağazalar tarafından sunulmakta olan indirimler ve kampanyalar doğrultusunda değişiklik gösterebilir.


Outlast 2 Hangi Yaş Aralıkları İçin Uygundur?

Outlast 2 video oyunu içerisinde geçen olaylar ve konulardan dolayı yaş sınırı +18 olarak belirlenmiştir. Oyunu 18 yaş altında olan kişilerin oynaması tavsiye edilmemektedir.


Outlast 2 Nasıl İndirilir?

Outlast 2, birçok farklı platformlarda bulunan ortak oyunlardan biri olduğundan her platform için farklı bir mağazadan indirilmektedir. PC’de Outlast 2 indirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;


 1. Öncelikle Steam oyun platformunu indirin,
 2. Ardından bu platformda kendinize bir hesap oluşturun,
 3. Hesap oluşturma işleminin ardından Outlast 2 oyununu arama çubuğu üzerinde aratın,
 4. Ardından kütüphane ya da kitaplığa ekle seçeneğine tıklayın,
 5. Ardından belirli ücreti ödeyerek oyunu satın alın.
 6. Sonrasında tekrar kütüphaneye girerek oyunu indirin.


Kurulumu tamamladıktan sonra oyunu oynamaya başlayabilirsiniz. İyi eğlenceler dileriz!

Outlast 2 Oyun İçi Görsel

Outlast 2 Oynamak İçin Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Bilgisayar üzerinden Outlast 2 oynamak için bilgisayarın belirli özelliklere sahip olması gerekmektedir Outlast 2 için sistem gereksinimleri şu şekildedir;


Minimum Sistem Gereksinimleri;

İşletim Sistemi: Windows Vista, 7, 8, 10 -64 bit-

İşlemci: Intel Core i3-530

Bellek: 4 GB RAM

Ekran Kartı: 1 GB VRAM, NVIDIA Geforce GTX 260 veya ATI Radeon HD 4870

DirectX: Sürüm 10

Depolama: 30 GB 


Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri;

İşletim Sistemi: Windows Vista, 7, 8, 10 -64 bit-

İşlemci: Intel Core i5

Bellek: 8 GB RAM

Ekran Kartı: 1.5 GB VRAM, NVIDIA Geforce GTX 660 / ATI Radeon HD 7850

DirectX: Sürüm 11

Depolama: 30 GB 

Outlast 2 Oyun İçi Görsel

Outlast 2 Nasıl Oynanır?

Outlast 2, serinin önceki oyunları olan Outlast ve Outlast: Whistleblower gibi bir birinci şahıs hayatta kalma-korku oyunudur. Oyun Kuzey Arizona'da geçmektedir. Ayrıca Outlast 2, birinci oyunda olduğu gibi, genel olarak kamerayla kayıtlar yapıp kanıt toplayarak hikâye anlatma tekniğini korumuştur. Oyuncu, bir araştırmacı gazeteci olan Blake Langermann'ı kontrol edecektir. Blake, eşi Lynn ile beraber Colorado Platosu'nun batı ucundaki Supai'nin harap olmuş bölgelerinde bir cinayeti araştırmaktadır.

Blake, tıpkı ilk oyunda olduğu gibi, oyuncu kontrolünde olmayan ara sahneler hariç, oyunda kendini hiçbir şekilde savunamamaktadır. Fakat orijinal Outlast'ta olduğu gibi dolaplara saklanabilir, eğilebilir, koşabilir, zıplayabilir, engellerin üzerinden atlayabilir, kayabilir ve tırmanabilir. Bunların dışında boş varillerin içinde ve yatakların altında saklanabilir; su birikintilerine dalarak kendini gizleyebilir.

Bununla birlikte, ilk oyunun aksine Blake'in çok daha kısıtlı bir enerjisi vardır ve bu yüzden oyuncu ne kadar uzun süre koşacağını idare etmek zorundadır. Blake, yanında gece görüş özelliği de olan bir camcorder taşımaktadır. Fakat kameranın gece görüşü kullanıldığında içindeki piller çok daha hızlı bitmektedir. Birinci oyunun aksine, Blake bir kameraman olduğu için, daha net bir görüşe, yakınlaştırma özelliğine ve uzaktaki sesleri daha açık bir şekilde duyabilmek için kameranın hoparlörlerine eklenmiş dahili bir ses algılama sistemine sahip gelişmiş bir kamera kullanmaktadır. Oyuncu istediği zaman kamerasıyla kaydettiği görüntüleri inceleyebilir ve sahip olduğu eşyaları kontrol edebilir. Blake, oyun boyunca etrafta bulunan, kamerası için gereken pilleri alabilir ve aynı şekilde yaralarını sarmak için bandaj toplayabilir.


Outlast 2 Oyununun Konusu Nedir?

Outlast 2, ana karakter olan gazeteci Blake Langermann'ın, eşi Lynn ile beraber, Jane Doe ismindeki hamile bir kadının cinayetini araştırmak için gittikleri Arizona çöllerinde yaşadıklarını konu edinmektedir. Blake ve Lynn helikopterlerinin düşmesiyle birlikte ayrı düşer ve Blake de onu bulabilmek için dünyanın son günlerini yaşadığına inanan aşırı dindar bir tarikatın hüküm sürdüğü Temple Gate kasabasında korkunç bir arayış içine girer.


Outlast 2 Oyununa Benzer Diğer Oyunlar Nelerdir?


 • Resident Evil Village
 • Devour
 • Metro Exodus
 • The Evil Within 2
 • Friday the 13th: The Game

Outlast Nedir?
Outlast, Red Barrels tarafından geliştirilen ve yayımlanan bir tür birinci şahıs hayatta kalma-korku oyunudur....
Hitman: Absolution Nedir?
Hitman: Absolution, IO Interactive tarafından geliştirilen ve Square Enix tarafından yayımlanan aksiyon-gizlilik oyunudur. Aynı zamanda meşhur HITMAN ...