Nintendo Live-Action Zelda Filmini Duyurdu - Oyun Haberleri - eTail Blog
Arka planda Zelda serisinden Link, ön tarafta "Nintendo Announces Upcoming Live-Action Zelda Movie" başlığı.

Nintendo çok sevilen video oyun serisi The Legend of Zelda'nın live-action uyarlamasının yolda olduğunu resmen duyurdu. The Legend of Zelda'nın yaratıcısı Shigeru Miyamoto, Into the Spider-Verse filmiyle tanınan ve Marvel Studios kurucusu olan Avi Arad ile işbirliği içerisinde yapımcı koltuğuna oturarak bu projeyi hayata geçirecek. Projenin duyuru haberini oyunun hayranları oldukça büyük bir sevinç ve merakla karşıladı.

Miyamoto, gerçekleştirdiği resmi bir açıklamada projeye olan hevesini dile getirirken şunları söyledi: "The Legend of Zelda'nın canlı aksiyon filmi üzerinde yıllardır Avi Arad-san ile çalışıyorum, o da birçok büyük hit film üretti. Avi-san'dan bu filmi benimle üretmesini istedim. Şimdi ise Nintendo'nun kendisinin de yoğun şekilde üretimde yer aldığı geliştirme sürecini resmi olarak başlattık. Tamamlanması zaman alacak, umarım dört gözle beklenen bir yapım olur."

Maze Runner üçlemesi ve 2024'te gelecek "Kingdom of the Planet of the Apes" gibi filmleri yönetmesiyle öne çıkan Wes Ball ise projenin başına getirildi. Nintendo'nun konsol alanındaki rakibi Sony'nin film departmanı Sony Pictures Entertainment isie bu girişimde büyük bir ortak olacak ve filmin finansmanının %50'den fazlasını sağlayacak.

The Legend of Zelda serisini sevenler uzun zamandır bir canlı aksiyon filmi istiyorlardı. Ancak bu haber topluluk içinde hem heyecan hem de endişelere sebep oldu. Link, Zelda, Ganon ve Tri-Force'u beyaz perdede canlandırma fikri ilgi çekici olsa da hayranlar aynı zamanda oyuncu seçimleri, özel efektler ve hikaye anlatımı konusunda büyük endişelere sahip.

Diablo IV için ilk büyük genişleme paketi Blizzcon 2023'te duyuruldu!
Heyecan verici haberler Blizzcon 2023'ten: Diablo IV için ilk büyük genişleme duyuruldu!...
Grand Theft Auto 6 Fragmanı Aralık Ayında Geliyor, Rockstar Games Onayladı!
Son on yılın en önemli oyun duyurusuna hazır olun; Rockstar Games resmi olarak Aralık ayının başında Grand Theft Auto 6'nın ilk fragmanını yayınlayaca...