Lost Winds Nedir?

Lost Winds oyunu bir platform ve metroidvania oyunudur. Bu oyun tek oyunculu veya çok oyunculu olarak oynanabilir. Lost Winds oyununda oyuncu tek oyunculu modda Toku adında genç bir çocuğu yönlendirir. Çok oyunculu modda ise ikinci oyuncu elemental rüzgâr ruhu Enril’i kontrol eder. Lost Winds oyunu IOS ve Microsoft Windows platformları için uygundur. Metacritic’ten iOS için 100 üzerinden 74 puan ve Wii için 81 puan almıştır. Metacritic’e göre IOS sürümü ortalama yorumlar almıştır. Wii versiyonundaki ses ve grafikler büyük derecede övgü toplamıştır.

Yaklaşık üç saat içinde bitebileceği söylenen konsol oyununa karşı insanlarda bir önyargı oluşmuştu. Eurogamer ise Lost Winds oyununun bir mini şaheser olduğundan bahsetmiştir. GamePro da Wii versiyonuna oldukça yüksek bir puan verdi. Oyunu güzel ve eşsiz olarak nitelendirdi. 2008 video oyunları ödüllerinde IGN tarafından Wii-Mote’un en iyi kullanımı ödülüne aday gösterildi. Ayrıca En İyi Sanatsal Tasarım ve En İyi Platform Oyunu ödüllerine de aday gösterildi.


Toku'nun rüzgâr güçlerini geliştirmek ve Balasar'ın üstesinden gelmek için Lost Winds Satın Al!


Lost Winds Yapımcısı Kimdir?

Lost Winds oyununun yapımcısı Frontier Develeopment şirketidir. Bu şirket Cambridge Science Park merkezlidir. MS-DOS, Linux, Sega 32X, Pocket PC, OS X ve Playstation gibi farklı platformlar üzerinde çalışmış bir şirkettir. David Braben tarafından 28 Ocak 1994 gününde kurulmuştur. Şirkette bulunan çalışan sayısı 31 Ağustos 2021 tarihi itibarı ile 680’den fazla olarak bilinir. Günümüzde de oyun geliştiricisi ve yayıncısı olarak işlevini sürdürmektedir. Aşağıda Frontier Developments’ın piyasaya sürmüş olduğu bazı oyunlar liste halinde verilmiştir.


 • Darxide
 • Dogs’s Life
 • Frontier: First Encounters
 • Thrillville RollerCoaster Tycoon 3
 • Kinectimals
 • Zoo Tycoon
 • Screamride
 • Jurassic World Evolution 2
 • Elite Dangerous Odyssey
 • Planet Zoo


Frontier Developments oyunlarını görmek ve satın almak için Frontier Developments Oyunları kategorisini ziyaret edebilirsiniz! 

Lost Winds Oyun İçi Görsel

Lost Winds Kaç Yılında Piyasaya Çıkmıştır?

Lost Winds oyunu iOS için mevcuttu fakat bir iOS güncellemesi oyunların başlatma sırasında çökmesine neden oldu. Bu hatanın belirli bir süre düzeltilememesi üzerine her iki oyun da mağazalardan kaldırıldı. 24 Aralık 2008 tarihinde Square Enix oyunu Japonya’da yayınladı. Wii versiyonu Kuzey Amerika’da 12 Mayıs 2008 tarihinde yayınlandı. 20 Mayıs 2008 tarihinde ise PAL Region’da Wii platformu için olan sürümü yayınlanmıştır. IOS versiyonu 21 Aralık 2011 tarihinde ve Microsoft Windows versiyonu 24 Mart 2016 tarihinde piyasaya sürülmüştür.


Lost Winds Ücretli Midir?

Lost Winds oyunu ücretli bir oyundur ve eTail platformundan satın alınabilmektedir. Güncel fiyatları sürekli değişmekte olan Lost Winds'in indirimli fiyatları için de sürekli eTail.com.tr'yi ziyaret edebilirsiniz. 


Lost Winds Hangi Yaş Aralıkları İçin Uygundur?

Lost Winds oyunu grafikleri ve içeriği açısından oldukça başarılıdır. Bu oyun içerisinde kan ve vahşet bulunmamaktadır. Genellikle parkur ve macera üzerine kurulmuştur. Bu oyun için belirli bir yaş sınırlaması getirilmiştir. Lost Winds oyununu 7 yaş ve üzeri kişiler oynayabilir. Daha küçük yaşlarda olan çocukların bu oyunu oynamaları iyi bir sonuç yaratmayabilir.


Lost Winds Nasıl İndirilir?

Lost Winds oyununu steam platformu üzerinden indirmek oldukça basittir. Bu oyunu indirebilmek için steam hesabına sahip olunması gerekir. Aşağıdaki yönergeleri takip ederek Lost Winds oyunu indirilebilir.


 • eTail platformundaki arama kısmına ‘’Lost Winds’’ yazılır.
 • Daha sonra açılan sayfadan oyun satın alınır.
 • Satın alınan oyunun dijital oyun kodu steam uygulamasındaki kütüphane kısmına girilir.
 • Kütüphane kısmından eklenen Lost Winds oyunu bulunur ve daha sonra buradaki ‘’Yükle’’ seçeneğine basılır.
 • Böylece oyun bilgisayara otomatik olarak indirilir ve kurulur.

Lost Winds Oyun İçi Görsel

Lost Winds İçin Sistem Gereksinimleri Nedir?

Lost Winds oyununu oynayabilmek için gerekli minimum sistem gereksinimleri aşağıda liste halinde verilmiştir.


Lost Winds Minimum Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows 7

İşlemci: Dual-Core CPU (2x2 Ghz)

Bellek: 2 GB RAM

Ekran Kartı: Intel HD Graphics 3000/ AMD HD 6320

DirectX: Sürüm 10

Depolama: 512 MB kullanılabilir alan


Lost Winds Nasıl Oynanır?

Lost Winds oyununun oynanış biçimi platformlara göre değişkenlik gösterir. Oyuncular, rüzgârı kontrol eden yön yolları çizmek için Wii platformunda Wii’nin uzaktan kumandasını veya IOS’daki bir hareketi kullanarak Toku ve Enril’i kontrol ederler. Toku’nun zıplamalarını geliştirmek, düşmanları alt etmek veya hareketsiz bırakmak için rüzgâr kullanılır. İkinci oyuncu Wii Remote sayesinde ikinci bir ekran rüzgâr imlecini kontrol ederek Toku karakterinin daha uzağa uçmasını sağlayabilir.

Lost Winds Oyun İçi Görsel

Lost Winds Oyununun Konusu Nedir?

Lost Winds oyununun konusu, Toku isimli bir çocuğun rüzgâr ile uyanmasıyla başlar. Evine geri dönmeye çalışırken üzerinden geçmekte olduğu köprü bir ada çöker ve daha sonra Toku bir mağaraya düşer. Shard isimli varlık konuşmaya başlar ve kendini bir rüzgâr ruhu olarak gösterir. Enril, toprağı korumaklar görevlendirilen ruhlardan biri olan Balasar’ın dünyayı keşfetmeye karar vermesi ile bu formda sıkışıp kalmıştır.

Enril bütün gücünü kullanarak Balasar’ı bir kristal mağarasına düşürür. Fakat bu süreç içerisinde kendisi de tuzağa düşer. Balasar belirli bir süre sonra özgürleşecek kadar güçlenir. Enril ise hala kapana kısılmış durumdadır. Enril’in doğaüstü güçleri sayesinde Toku kendini mağaradan dışarı çıkarmayı başarır ve bu süreç içerisinde daha yükseğe atlamak için rüzgârı nasıl kontrol edeceğini öğrenir. Toku bu güçleri sayesinde Balasar'ın üstesinden gelmeye çalışır. 


Lost Winds Oyununa Benzer Diğer Oyunlar Nelerdir?

Lost Winds oyununa benzer bazı oyunlar aşağıda liste halinde verilmiştir.


 • Lost Winds 2: Winter of the Melodias
 • The Last Campfire
 • And Yet It Moves
 • Jett Rocket
 • Rotohex
 • Orbient
 • NyxQuest: Kindred Spirits
 • Final Fantasy Crystal Chronicles
 • Robox
 • Toki ToriPlanet Zoo Nedir?
Planet Zoo oyunu bir inşaat ve hayvanat bahçesi yönetim simülasyonu oyunudur. ...
Elite Dangerous Nedir?
Elite Dangerous oyunu bir uzay uçuşu simülasyon oyunudur ve uzay ticaretleri ile uzay savaşları temasını işler. ...