Kasedo Games Nedir?

Kasedo Games, uzun süredir çeşitli platformlarda oyun yayınlayan ve bu oyunları dünya genelindeki kullanıcılar ile buluşturan bir video oyun yapımcısı şirketidir. Yapımcılıktan ziyade daha çok geliştirici rolünde yer alan bu şirket, zaman zaman oyunları çeşitli platformlarda da yayınlamaktadır.

Genel olarak mobil oyunlarla tanıdığımız bu şirket, daha çok bağımsız oyun geliştiriciler ile çalışmaktadır. Herhangi bir şirketten destek almadan bağımsız bir şekilde geliştirilen oyunların yapımcılığını üstlenen Kasedo Games, video oyun sektöründeki en önemli yapımcı ve geliştirici şirketler arasında kendine yer bulur.

Kasedo Games Tarihi

Kasedo Games yaklaşık 8 yıldır video oyun geliştiren bir şirkettir. Ocak 2014 yılında kurulan bu şirket, çok sayıda oyunu çeşitli platformlarda yayınlamıştır. 2014 yılında İngiltere Leicester şehrinde kurulan şirketin merkezi hala aynıdır. İngiltere merkezli olan şirket yaklaşık 8 yıllık bir tarihe sahiptir.

Kasedo Games Oyunları Nelerdir?

Kasedo Games hem geliştirme hem de yayınlama aşamasında birçok oyunun yapımcılığını üstlenmiştir. Şirketin adını duyurmayı başaran çok sayıda oyun bulunmaktadır. Kasedo Games oyunları genel olarak aşağıdaki gibidir;

Kasedo Games En Bilinen Oyunu Hangisi?

Şirket hem mobil hem de PC gibi platformlara çok sayıda oyun yayınlamıştır. Ancak şirket tarafından yayınlanan Rise of Industry en çok bilinen oyundur. Geniş bir kitleye ulaşan bu oyun, şirketin de daha fazla tanınmasına yardımcı olmuştur.

Kasedo Games tarafından yayınlanan Rise of Industry, iş hayatını ve şirketi kontrol ettiğimiz bir oyundur. Daha çok strateji oyunu olarak da bilinen Rise of Industry oyununda amacımız sahip olduğumuz şirketi büyütmek ve genişletmektir. Bunun için de piyasalar hakkında daha fazla bilgiye erişmemiz ve pazarı iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Oyun basit başlasa da ilerledikçe zorlaşıyor. Bunun sebebi de oyunda her türlü detayın atlanmaması. En iyi iş simülasyon oyunlarından biri olan Rise of Industry, Kasedo Games’in hem mobil hem de PC versiyonu olarak yayınladığı oyunlardan biridir.

Kasedo Games Hangi Platformlara Oyun Yayınlamıştır?

Kasedo Games sadece tek bir platform için değil birden çok platforma oyun yayınlayan video oyun yapımcısı şirketlerden biridir. Şirketin yayınladığı bazı oyunlar ve platformları şu şekildedir;

 

  • Rise of Industry

PC, Mobil: 2 Mayıs 2019

  • Mechanicus

PS4, ANDROID, PC, XBOX NİNTENDO: 15 Kasım 2018

  • Excubitor

PC: 2018

  • City of Gangsters

PC: 9 Ağustos 2021

  • Project Hihgrise

PS4, ANDROID, IOS, PC, XBOX: 8 Eylül 2016

 

Kasedo Games Mobil ve PC başta olmak üzere çok sayıda platformda oyun yayınlamaya devam etmekte olan bir şirkettir.

505 Games
505 Games şirketi ile ilgili bilgileri içeren detaylı bir rehber....
Death Stranding Nedir?
Death Stranding, Kojima Productions tarafından geliştirilen en kapsamlı oyundur....