Garena Free Fire Taktikleri

Garena Free Fire, 111 Dots Studio tarafından geliştirilen ve Garena tarafından Android ve iOS platformları için yayınlanmış bir battle royale video oyunudur. Bilinen üzere mobil oyun dünyası denilince akıllara ilk gelen FPS oyunlarından birisi olmakla beraber popülerliği nedeniyle 2019'da Google Play Store tarafından "En İyi Popüler Oylama Oyunu" ödülünü almıştır. Her ne kadar bu oyuna yeni başlamak isteyenler biraz çekimser olabilseler de zamanla oyunun akışına kapılıp bağımlısı bile olabiliyorlar. 

Garena Free Taktikleri isimli bu yazımız hem oyuna yeni başlayanların zorlanmadan oyuna adapte olabilmelerini sağlayacak hem de hali hazırda oyunu oynamakta olup belirli öncülleri görmüş geçirmiş oyuncular için gerekli taktikleri içinde bulunduruyor. Hazırsanız konumuza geçiş yapalım ve ne gibi bilgiler var görelim.
 

Garena Free Fire 530 + 53 Diamond

Garena Free Fire 530 + 53 Diamond

₺ 79,59

Garena Free Fire Nasıl Oynanır?

Garena Free Fire, üçüncü şahıs nişancı ile oynanan, yalnızca çevrimiçi bir aksiyon-macera battle royale oyunudur.

Oyun, 50'ye kadar oyuncudan oluşur. Oyuncular başlangıç ​​pozisyonlarını seçmekte, ömürlerini uzatmak için silah ve malzemeleri almakta özgürdür. Oyuncular bir oyuna katıldıklarında adanın üzerinden uçan bir uçakta olurlar. Uçak, adanın üzerinden uçarken oyuncular istedikleri yere atlayabilir. Böylece düşmanlardan uzağa inebilir ve stratejik bir yer seçebilirler. İndikten sonra, oyuncular silahları ve işe yarayabilecek eşyalar aramalıdır. Tıbbi ekipman, orta ve büyük silahlar, el bombaları ve diğer eşyalar adanın her tarafında bulunabilir. Oyuncuların nihai hedefi, adada çevrimiçi olarak maksimum 50-51 oyuncu ile hayatta kalmaktır; bu, oyuncuların yol boyunca karşılaştıkları tüm rakipleri ortadan kaldırmayı ve hayatta kalan tek kişi olmalarını sağlamayı gerektirir. Oyunun haritasının mevcut güvenli alanı zamanla küçülür ve harita, hayatta kalan oyuncuları karşılaşmalarına zorlamak için daha dar yerlere yönlendirir. Hayatta kalan son oyuncu veya takım, turu kazanır.

Garena Free Fire Nasıl Oynanır?

Ayarlar

Ayarlar, bir oyununun olmazsa olmazı, oyuncunun en büyük yardımcısıdır. Her konuda oyuncuya büyük destek sağlayan çeşitli ayar sistemleri ve mekanizmaları günümüz yeni nesil oyunlarında çok daha seçenekli ve oynanışa ciddi bir estetik kazandıran tarzlarda. Örnek verecek olursak; eğer aiminiz zayıfsa ve bu konuda büyük sıkıntılar çekiyorsanız, oyundaki aim hassasiyeti özelliğini kendinize göre ayarlayarak oyun içinde biraz daha rahat olabilirsiniz. Hedefinizi vurmanızı daha da kolaylaştıran bu ayar zaten hemen hemen her FPS oyununda bulunuyor. Bu ayarı yaptığınızda tepkileriniz daha hızlı olacak ve böylelikle hayatta kalma yolunda sağlam bir adım daha atmış olacaksınız. Oyundaki reaksiyon zamanı tamamen hassasiyet ile ilgili. Bu nedenle oyun içinde yapacağınız dürbün hassasiyetleri ile reaksiyonunuzu daha da hızlandırma şansına sahip olabilirsiniz. Ayrıca, oyun içinde yapacağınız ayarlarla cihazınızın performansını artırabilir ve böylelikle oyundaki her türlü engeli ortadan kaldırabilirsiniz. 

Oyunda kasma, donma gibi problemler yaşıyorsanız ve bunun internetinizden kaynaklı bir problem olmadığına eminseniz, cihazının kalitesinden dolayı bu tarz sorunlar yaşıyor olabilirsiniz. Eğer cihazınız eski ve çok da hatırı sayılır kalitede değilse oyunun grafik ayarlarını en düşüğe çekmeyi deneyebilirsiniz. Bu, oyun içindeki ögelerin ve efektlerin çok daha düz ve sıradan olmasını sağlayacak ama FPS’inizi artıracaktır. 

Mekânlar

Öncelikle, bu aslında çoğu Battle Royale oyunu için geçerli, ancak özellikle Free Fire’da çok önemli. Tabii ki de mekânlar. Uçaktan atladığınız an, indiğiniz konuma çok dikkat edin. Yani diğer popüler oyunlarda olduğu gibi, yere indiğinizde ekipmansız bir şekilde oyuna başlıyorsunuz. Paraşütten çıktığımız an ilk işimiz mühimmat, özellikle de kendimizi düşmanlardan koruyabileceğimiz bir silah bulmak olmalı. Ekipmanları bulabileceğimiz en garanti yerler genelde binalardır. Bir bina bulmaya ve biraz silah toplamaya çalışmalıyız. Kimin yakınlarda olduğunu ve bir silaha ulaşıp ulaşmadıklarını asla bilemezsiniz, bu yüzden mümkün olan en kısa sürede hazırlanmanız gerekiyor.

Diğer oyuncuların da paraşütle atladıkları yerlere oldukça dikkat edin. Ziyaret etmeye çalıştığınız binaya kimsenin girmediğinden emin olun. Düşerken buna bir göz atmak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Siz ve başka bir oyuncu aynı binanın yakınına düşüyorsanız, o zaman sadece biriniz silahları alabilir ve bu elbette silahlı olmayan oyuncu için iyiye işaret değildir.

Araçlar

Garena Free Fire’da karakteriniz oldukça hızlı koşabilir. Bunu yapmak için basabileceğiniz bir düğme var tabii ki. Bununla birlikte, karaya dağılmış farklı araçlara dikkat edin. Bu, büyük haritada daha hızlı dolaşmanıza yardımcı olacaktır. Bu sayede oyuncular sizi vurmakta zorlanır ve onları ezebilirsiniz, bu her zaman kullanışlı bir yöntemdir.

Hareketler

Free Fire’ın devasa haritasında o kadar fazla güvenli korunma yeri yok, yani her an her taraftan düşman çıkabilir. En basiti oyunun başından itibaren kıyılardan köşelerden ilerleyen ve pusu kuran bir düşman size hiç beklenmedik bir anda ansızın bir mermi isabet ettirebilir. Bu yüzden en iyi savunma hareket halinde olmaktır. 

Yine de eğer bir çatışmada açık bir alanda kalırsanız ve saklanacak hiçbir kaya veya duvar arkası bir yer yoksa, kısaca dört bir yandan köşeye sıkıştırıldıysanız zig-zag adımlarla sağa sola doğru koşun. Bu sayede düşmanlar sizi vurmakta oldukça zorlanacaktır. Bazı oyuncular daha iyi nişan almak için hareketsiz kalmaya çalışabilir. Eğer gerçekten aimlerine güveniyorlarsa bunu deneyebilirler. O vakitten sonra yapmanız gereken tek şey ise; belinizdeki silahı çektikten sonra, merminiz bitene kadar yerine koymamaktır!

Sesler

Eğer oyunu birinci olarak bitirmek istiyorsanız mühimmat kadar ses de bir o kadar önemlidir ki eğer rakibinizin silah veya ayak sesini duyarsanız ona göre yerinizi alırsınız. Rakibiniz sizi görmeden onu daha önce görmeyi başarabilirseniz bu size oyunu daha rahat kazandıracaktır.

Garena Free Fire Oynanış Taktikleri

Karakterler

Oyunda 40’tan fazla karakter bulunuyor. Tabii ki de her karakterin kendine has bir yapısı ve yetenekleri oluyor. Bu karakterlere burada yer vermeye kalkarak sizin de değerli vaktinizi almak istemeyiz. Ama siz kısaca bir karakterlere göz atmak isterseniz “Free Fire Başlangıç Rehberi” isimli yazımıza göz atabilirsiniz. 

Oyuna başlamadan önce karakterlerden birini seçerek başlayabilir ve her birine has yetenekleri kullanabilirsiniz.

Alan

Ayrıca, diğer oyuncularla savaşmaktan daha fazlasını yaptığınızı da unutmamalısınız. Oyunda hemen hemen her battle royale oyunda olduğu gibi zamanla küçülen bir “güvenli bölge” var. Güvenlik bölgesinin dışında çok uzun süre kalırsanız sağlığınız yavaş yavaş tükenir ve sonrasında ölürsünüz.
 

Garena Free Fire 1080 + 108 Elmas

Garena Free Fire 1080 + 108 Elmas

₺ 159,17

 

Garena Free Fire oyunundaki yeni özelliklere erişmek ve oyun zevkini geliştirmek için hemen şimdi eTail.com.tr üzerinden Garena Free Fire Elmas Satın Al ve battle royale dünyasından geri kalma!

League of Legends Başlangıç Rehberi
League of Legends için kapsamlı başlangıç kılavuzumuza hoş geldiniz, bu kılavuzda LoL’ün nasıl oynandığına dair temel bilgileri ele alacağız. İster oy...
Minecraft'ta En İyi Büyüler
Bugünkü yazımızda sizler için Minecarft’ta bulunan en iyi büyüleri derledik. Zırhlardan silah büyülerine, aletlerden nether büyülerine kadar en ince a...