Fortnite Sistem Gereksinimleri 2021 Nedir?

Son dönemlerde oldukça popüler bir battle royale oyunu olan Fortnite oyununun sistem gereksinimleridir. Fortnite oyununu sisteminizde düzgün ve akıcı bir şekilde oynamanız için hazırladığımız bu yazıda, siz de hangi donanımlara ihtiyaç duyacağınızı bileceksiniz. Sisteminiz Fortnite oyununu kaldırmıyor ise bu yazı sayesinde donanımlarınızı belirli ayarlar çerçevesinde de yükselteceksiniz.


Fortnite hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için buradan devam edebilirsiniz.


Fortnite Minimum Sistem Gereksinimleri

Fortnite Sistem Gereksinimleri orta seviyeli bilgisayarlar için uygundur. Belirli bilgisayarlarda ya da donanımlarda da çalışmaktadır. Son yıllarda çıkan ve sürekli güncellenen bir oyun olduğu için ortalamanın üstü bir donanım istemektedir. Alt başlıklarda sizin için tek tek bütün donanımları anlattık.


Fortnite Kaç GB?

Fortnite güncel bir oyundur ve özellikleri sürekli güncellemektedir. Her yenilikten sonra da oyunun boyutu büyütmektedir. Son güncellemelerle birlikte Fortnite oyununun boyutu yaklaşık olarak 26 GB'a ulaştı. Fortnite'ın indirme boyutu da 26 GB’tır. Fakat oyunun güncellemelerinden sonra bu boyut 36 GB'a ulaşıyor. Fortnite oyununun mobil versiyonları içinse boyutu 3 GB'tır.

Eğer Fortnite oyununu indirmek istiyorsanız, bu kadar boş alana sahip olduğunuzdan emin olun. Daha eksik bir boyuta sahip olmak oyunun kurulmamasına sebebiyet verecektir. Ancak yakın bir boyuta sahip olursanız bu sefer de oyununuzda takılmalar meydana gelecektir. En azından 40 GB'a yakın bir alanınızın olması, oyun zevkinizin yarıda kalmamasını sağlar.


Fortnite Kaç GB ekran kartı ister?

Herhangi bir bilgisayar oyunu oynamak için gerekli donanımlardan biri de ekran kartıdır. Fortnite için gerekli ekran kartı ve özellikler şöyledir;


Minimum Ekran Kartı Gerekliliği;

NVIDIA: NVIDIA GeForce® GTX 960

AMD: AMD R9 280


Tavsiye Edilen Ekran Kartı Gerekliliği:

NVIDIA: NVIDIA GeForce® GTX 1080

AMD: AMD Radeon™ RX 5700 XT


Fortnite Ne Kadar RAM kullanır?

Oyun içerisindeki hız ve akıcılık için kullanılan donanımlardan biri de RAM'dir. Yüksek RAM sayesinde oyuncular daha hızlı ve akıcı oynayabilirler. Aşağıda Fortnite için gerekli olan RAM özelliklerini sizler için paylaştık.


Minimum RAM Gerekliliği;

Fortnite için gerekli olan Minimum RAM boyutu 8 GB'tır.


Tavsiye Edilen RAM Gerekliliği:

Fortnite için gerekli olan Tavsiye Edilen RAM boyutu 16 GB'tır.


Fortnite için Kaç GHz İşlemci Gerekir?

Oyunlar için vazgeçilmez olan özelliklerden birisi de işlemcidir. İşlemci oyunlardaki hızı belirleyen en büyük etmendir. İşlemciler sayesinde oyundaki bilgiler işlenir ve düzenli bir hale getirilerek, belirlenen sıra ile çalışmaya başlar. Fortnite için gerekli olan işlemci gereksinimini aşağıda sizler için belirttik.


Minimum İşlemci Gerekliliği;

Intel: Intel Core i7-8700

AMD: AMD Ryzen 7 3700x


Tavsiye Edilen İşlemci Gerekliliği:

Intel: Core i5-7300U 3.5 GHz

AMD: AMD Ryzen 5 3500u


Sadece yukarıda belirtilen işlemcilerle oynayabilirsiniz diye bir şey söz konusu değildir. İşlemciniz minimum işlemcilerden daha iyiyse oyununuz açılacaktır.


Fortnite için hangi işletim sistemi?

Fortnite oyununu oynamak için minimum Windows 7 işletim sistemine sahip olunmalıdır. Ancak oyundan daha iyi bir deneyim almak isteyen oyuncuların Windows 10 kullanıyor olmaları gerekmektedir.


Windows 8 Fortnite kaldırır mı?

Fortnite oyununu oynamak için en düşük işletim sistemi Windows 7'dir. Windows 7'den sonraki herhangi bir işletim sisteminde Fortnite oyununu oynayabilirsiniz. Windows 8 işletim sistemi rahatlıkla Fortnite oyununu kaldırmaktadır. Ancak en iyi deneyim Windows 10 ile alınmaktadır. 


Fortnite 32-bit destekliyor mu?

Fortnite oyunu 32-Bit işletim sistemini desteklememektedir. Fortnite oyununun oynanması için en düşük 64-bit işletim sistemine sahip olmak gerekir. Win-32 bit işletim sistemine sahip oyuncuların bir an önce 64-bit işletim sistemine geçmeleri gerekmektedir.


Fortnite Kaç GB SSD?

Fortnite oyununu oynamak için en düşük alan gereksinimi 40 GB'tır. Fortnite oyunundan çok büyük bir zevk ve etki almak isteyen oyuncuların SSD almaları şarttır. SSD'ye sahip olmayan oyuncuların oyunları yavaş açılacaktır ya da oyun bitiminde beklemek zorunda kalacaklardır. Oyun sırasında bir sorun çıkmasa bile açılış ve kapanış da sorunlarla karşılaşacaklardır.


Fortnite Hangi Bilgisayar Kaldırır?

Fortnite oyununu yukarıda saymış olduğumuz özelliklere sahip bütün bilgisayarlar kaldırır. Fortnite oyununu oynamak isteyen bütün oyuncular yukarıdaki sistem gereksinimlerine bakarak rahatça donanımlarını geliştirebilirler ya da donanım sahibi olabilirler. 


Umarım sizin için hazırladığımız bu detaylı rehber işinize yaramıştır. Fortnite oyununda daha fazla vakit geçirmek ve daha fazla zevk almak için şimdi Fortnite V-Bucks Al!


Apex Legends Sistem Gereksinimleri 2021 Nedir?
Apex Legends oyununun tüm sistem gereksinimleri bilgilerine detaylı rehberimizden ulaşabilir, hangi bilgisayarda nasıl oynayabileceğinizi öğrenebilirs...
Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimleri 2021 Nedir?
"Cyberpunk 2077 oyununun tüm sistem gereksinimleri bilgilerine detaylı rehberimizden ulaşabilir, hangi bilgisayarda nasıl oynayabileceğinizi öğreneb...