Tek Kişilik Oyunlar

Çocukluğumuzun heyecanı, internet kafelerde sürekli en baştan başlayıp saatlerimizi geçirdiğimiz “single player” yani “tek oyunculu” oyunlar nihayet oyun dünyasına tekrardan giriş yapmaya başladı. 2006’larda başlayan multiplayer ve açık dünya furyası ile çoğunlukla bir kenara atılan single player oyun tarzı bu sene hak ettiği değeri tekrar görüyor.

Bu listemizde sizler için en sevilen ve en çok ilgi gören tek oyunculu oyunları derledik!

Final Fantasy VII Remake Kapak

Final Fantasy VII Remake

Listemizde bulunan ilk remake oyun olan Final Fantasy VII Remake, 1997 yılında çıkan orijinal oyunun tamamen başkalaşım geçirmiş hâli olarak nitelendirilebilir. Yine sıra tabanlı dövüş yapısını koruyan Final Fantasy VII, bu sıra tabanlı yapıyı 3 boyutlu şahane grafikler ve daha serbest bir dövüş stili ile de harmanlıyor.

Hikâye yönünden de bazı değişikler yapılan oyunun tek sevilmeyen yanı hikâye değişiklikleri olarak değerlendiriliyor. Yine de 1997 yılındaki versiyonuna nazaran bambaşka bir oyun olarak karşımıza çıkan Final Fantasy VII Remake, zaten oyunculara farklı bir deneyim yaşatmak istiyor ve bunu başarıyor.


Yayıncı: Square Enix

Tür: Aksiyon, Rol Yapma Oyunu

Çıkış tarihi: 2 Mart 2020

Platform: PlayStation 4

Assassin’s Creed Valhalla Kapak

Assassin’s Creed Valhalla

Oyun dünyasının en uzun soluklu yapımlarından olan Assassin’s Creed serisi bu sefer de Viking teması ile biz oyuncularla buluşuyor. Odyssey üzerine yeni mekanikler ekleyen ve iyileştirmeler yapan Ubisoft tüm bunları göz dolduran yeni Viking temasıyla ve atmosferiyle birleştiriyor.

Hemen hemen her Assassin’s Creed oyununda olduğu gibi biraz fantastik dokunuşlar da olan Assassin’s Creed Valhalla’da, Odyssey’de olduğu gibi bir kadın ve bir erkek karakter bulunuyor. Fakat bu sefer oyunun başında birini seçmek yerine oyun içinde interaktif olarak istediğimiz zaman bu iki karakter arasında değişim yapabiliyoruz. 


Yayıncı: Ubisoft

Tür: Aksiyon, Rol Yapma Oyunu

Çıkış tarihi: 17 Kasım 2020

Platform: Xbox Series X, Xbox One, PS4, PS5, PC ve Stadia

Watch Dogs Legion Kapak

Watch Dogs: Legion

Watch Dogs denilince aklımıza gelen ilk şeylerden birisi tartışmasız açık dünya oluyor. İlk iki oyunda oldukça canlı bir açık dünya oluşturan Ubisoft, yeni oyun Watch Dogs: Legion ile bu açık dünya olayını bir değil birkaç adım öteye taşıyor. Oldukça canlı, yapay zekâsı yerinde ve interaktif bir açık dünyaya sahip olan Legion, hiçbir şey yapmasanız bile açık dünyasında saatler geçirebileceğiniz bir oyun.

Watch Dogs: Legion’da seriye hakim olan hackleme ve gizlilik gibi öğeler hâlâ oynanış kısmında büyük bir etkiye sahip olarak karşımıza çıkıyor. Serinin diğer oyunlarından farklı olarak bir sürü ama gerçekten bir sürü karakteri yönetebildiğiniz Legion’da çöküşün eşiğindeki Londra’yı kurtarmaya çalışıyorsunuz.


Yayıncı: Ubisoft

Tür: Aksiyon, Macera

Çıkış tarihi: 29 Ekim 2020

Platform: Xbox Series X, Xbox One, PS4, PS5, PC ve Stadia

Resident Evil 3 Kapak

Resident Evil 3

Listemizde bulunan bir diğer remake oyun olan Resident Evil 3’ten bahsetmeden geçemeyiz. Her ne kadar Resident Evil serisinin ilk büyük remake versiyonu olan Resident Evil 2’nin bir nebze gerisinde kalsa da Resident Evil 3, hâlâ üst düzey bir oyun ve hikâye sunuyor.

Koronavirüs salgını yüzünden uygulanan karantina döneminin tam ortasına denk gelen Resident Evil 3, evde kalan bizlere oldukça keyifli saatler yaşatmıştı. Raccoon şehrine geri döndüğümüz Resident Evil 3’te Jill Valentine’nın Nemesis ile olan mücadelesine heyecan verici bir şekilde tanıklık ediyoruz.


Capcom'un en güzel oyunlarından biri olan Resident Evil 3 Satın Al!


Yayıncı: CAPCOM

Tür: Aksiyon, Zombi, Korku

Çıkış tarihi: 3 Nisan 2020

Platform: Xbox One, PS4, PC

Ghost of Tsushima Kapak

Ghost of Tsushima

Açık dünyası, samuray teması, mükemmel kılıç aksiyonları, grafikleri, insanı içine çeken atmosferi ve göz dolduran hikâyesi ile Ghost of Tsushima, iyi yanları saymakla bitmeyen oyunlardan bir tanesi. 1274 yılı Japonya’sını ziyaret ettiğimiz bu oyunda, bir samuray ailesinin varisi olarak Moğol istilasında esir düşmüş amcamızı kurtarmaya çalışıyoruz.

Yapabildiğiniz geliştirmeler, samuray savaş duruşları ve çok sayıdaki ekipman seçenekleriyle rol yapma oyunu hayranlarını epey sevindiren Ghost of Tsushima, uzun saatler boyunca dünyasında kendinizi kaybedebileceğiniz devasa bir oyun.


Yayıncı: Sony Interactive Entertainment

Tür: Aksiyon, Rol Yapma Oyunu, Macera

Çıkış tarihi: 17 Temmuz 2020

Platform: PlayStation 4

The Last of Us 2 Kapak

The Last of Us Part II

Sony’nin geçtiğimiz yıllarda çıkardığı bir diğer single player şaheseri olan The Last of Us Part II, belki de bu yılın en çok tartışılan oyunlarından biri oldu. Oyuncu, izleyici, eleştirmen ve oyun geliştiricisi fark etmeksizin oyun dünyasını ikiye bölen The Last of Us Part II, hem çok sert eleştiriler aldı hem de çok beğenildi.

İlk oyunun 5 yıl ardından bu sefer ağırlıklı olarak Ellie’nin hikâyesini gördüğümüz ve Ellie olarak oynadığımız The Last of Us Part II, tamamen Türkçe destekli olarak piyasaya çıktı. The Last of Us Part II ile bir kez daha uçsuz bucaksız The Last of Us dünyasında uzun saatler kaybolarak bu duygusal hikâyeyi kalbimizde hissedebiliyoruz.


Yapımcı: Sony Interactive Entertainment

Tür: Macera, Aksiyon, Hayatta Kalma

Çıkış tarihi: 19 Haziran 2020

Platform: PlayStation 4

Marvel's Avengers Kapak

Marvel’s Avengers

Uzun zamandır piyasada bir süper kahraman oyunu isteyen ve bekleyen oyuncular 2020 yılında oldukça geniş çaplı bir Avengers oyunuyla tanıştı. Avengers evreninde geçen orijinal bir sinematik hikâyeye de sahip olan Marvel’s Avengers’ta Thor, Hulk, Iron Man, Captain America, Black Widow, Ms. Marvel karakterlerinin hepsini kontrol edebiliyoruz.

Marvel Avengers evreninde A-Day olarak adlandırılan olayı temel olan oyun, Avengers’ın gözden düşmesiyle beraber dünyaya yeni savunma sisteminin hakim olmasını ve bu savunma sisteminin kötüye gidişini anlatıyor. Nihayetinde dünyayı kurtarmak yine Avengers üyelerinin omuzlarına yükleniyor.


Yayıncı: Square Enix

Tür: Aksiyon, Macera, Rol Yapma Oyunu

Çıkış tarihi: 4 Eylül 2020

Platform: Xbox Series X, Xbox One, PS4, PS5, PC ve Stadia

Horizon Zero Dawn Kapak

Horizon Zero Dawn

Kabilesi tarafından sürgün edilen ana karakterimiz Aloy, Rost adlı bir serseri tarafından büyütülür. Aloy, çocukken, ona özel algılama yetenekleri verebilen artırılmış bir gerçeklik olan odak noktasını ele almıştı. Birkaç yıl önce, aloy, başlangıçta kendisini kovan kabilenin bir parçası olma hakkını verecek bir yarışmanın parçası olma şansını yakalar.

Yarışmayı kazanır, ancak tarikatçılar Nora kabilesine saldırdığında, baskın sırasında neredeyse Aloy’u öldürürken her şey daha da kötüye gider. Aloy uyandığında bir neden aramaya başlar ve yavaş yavaş dünya, yeraltı sistemi ve en önemlisi kendisi hakkındaki çirkin bir gerçeği çözmeye başlar. Onun savaşı sadece insanlarla değil, aynı zamanda dünyaya hükmeden robotlarla da oluyor.


Horizon Zero Dawn Satın Al ve dünyaya hükmeden robotlarla savaşta sen de yer al!


Yayıncı: Sony Interactive Entertainment

Tür: Aksiyon, Rol Yapma

Çıkış Tarihi: 5 Aralık 2017

Platform: PlayStation 4

Hitman 3 Kapak

HITMAN III

Aksiyon, savaş, strateji ve bolca suikast ile birlikte gizlilik içeren bu oyunun başlangıcında bilinmeyen bir "Gölge Müşterisi" tarafından verilen görevler ile dahil olduğumuz mücadele, dünyanın en gizli ve güçlü örgütlerinden biri olan Providence'a karşı açık bir savaş haline geliyor. Önceki serilerde de bize destek sağlayan Diana Burnwood ile birlikte ve yine önceki oyunlardan tanıdığımız kişilerin de yardımı ile bu mücadeleye bir son vermeye çalışıyoruz.


Yapımcı: IO Interactive

Tür: Aksiyon

Çıkış tarihi: 20 Ocak 2021

Platform: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox X ve S serisi, Nintendo Switch, Microsoft Windows

God of War Kapak

God of War 

God of War, Santa Monica Studio tarafından geliştirilen 2018 yapımı aksiyon-macera oyunudur. Kronolojik olarak yedinci video oyunudur. Oyun geri kalan altı oyundan her bakımdan farklı olarak adlandırılabilir. İskandinav mitolojisinde geçen oyun, Kratos ve oğlu Atreus'un ölen annesinin vasiyeti olan diyarların en yüksek yerinden küllerini dökme amacıyla çıktıkları maceraları anlatır. Oyunun ana karakteri Kratos'u Christopher Judge, oğlu Atreus'u Sunny Suljic seslendirmiştir. Yönetmeni Cory Barlog' tur. 6 Aralık 2018'de The Game Awards 2018 etkinliği kapsamında jürilerin oyu ile Yılın Oyunu seçilmiştir.


eTail üzerinden hemen God of War Satın Al!


Yapımcı: Monica Studio

Tür: Aksiyon, macera

Çıkış tarihi: 20 Nisan 2018

Platform:  PlayStation 4, Windows


Valorant Skin Nedir?
Valorant oyununda hangi kaplamaların mevcut olduğu, nasıl fiyatlandırıldıkları ve nasıl elde edileceğinin ayrıntılı bir listesi....
2022 Yılında Çıkacak Oyunlar
2022 yılında çıkacak oyunların rehberi ve incelemeleri....