Mobile Legends Bang Bang Nedir?

Mobile Legends Bang Bang, Moonton tarafından geliştirilen bir video oyunudur. Bu oyun online olarak birçok platform üzerinden oynanabilir. ANDROİD ve IOS cihazlar için de üretilen bu oyun, yardımcı programlar aracılığıyla PC üzerinden de oynanabilmektedir. League of Legends video oyununa benzeyen Mobile Legends Bang Bang, daha kolay bir şekilde oynanabilen kapsamlı video oyunları içerisinde yer almaktadır. 

5’er kişilik iki takımı karşı karşıya getiren bu oyunda amaç; 3 adet koridorda bulunan turretleri yıkmak, koridorları aşmak ve çekirdeği yok etmek. Bu amaca ulaşan ve çekirdeği yok eden ilk 5’li takım oyunu kazanmaktadır. 

Mobile Legends 'in sınırsız özelliklerine erişmek için Mobile Legends Elmas Satın Al!


Mobile Legends 221 Elmas

Mobile Legends 221 Elmas

₺ 39,80 ₺ 37,81

Mobile Legends Bang Bang Yapımcısı Kimdir? 

Mobile Legends Bang Bang, Moonton tarafından geliştirilmiş ve piyasaya sürülmüş bir oyundur. Tam adı Shanghai Moonton Technology olan bu şirket, uluslararası bir video oyun üreticisidir. Şangay merkezli bu oyun şirket birçok farklı oyunun da üretimini gerçekleştirmiştir. Moonton tarafından üretilen diğer oyunlar şu şekildedir; 

 

  • Magic Rush: Hero 
  • Mobile Legends: Bang Bang  
  • Mobile Legends: Adventure 
  • Mobile Legends: Pocket 
  • Sweer Crossing: Snake 

 

Yukarıdaki oyunların üretimi gerçekleştiren Moonton şirketinin Justin Yuan ve Watson Xu Zhenhua adında iki CEO’su bulunmaktadır. 

 

Mobile Legends Bang Bang Kaç Yılında Piyasaya Çıkmıştır? 

Moonton tarafından geliştirilen Mobile Legends Bang Bang, 11 Temmuz 2016 tarihinde piyasaya çıkmıştır.  Özellikle League of Legends’e benzeyen bu oyun, her geçen gün kullanıcı sayısını katlamaktadır. Ayrıca Android ve IOS sürümlerine sık sık güncelleme gelmekte bu sayede oyun güncelliğini korumaktadır. 

Mobile Legends Oynanış

Mobile Legends Bang Bang 2021 Yılında Kaç Oyuncuya Ulaşmıştır? 

Mobile Legends Bang Bang 100 milyona yakın oyuncu tarafından oynanmaktadır. 2021 yılında da bu sayılara ulaşmayı başaran MLBB, Google Play’de en çok indirilen oyunlar arasında yer almaktadır. 

 

Mobile Legends Bang Bang Ücretli Midir? 

Mobile Legends Bang Bang tamamen ücretsiz bir şekilde indirilebilen ve online olarak oynanabilen video oyunları arasında yer almaktadır. Düzenli olarak güncelleme alan bu oyunda geliştirilen özel kahramanlara sahip olmak için belirli bir ücret ödenmesi gerekmektedir. 

Oyunu oynamak tamamen ücretsizken farklı özelliklere sahip olan özel kahramanlar ve ihtiyaç duyulacak diğer ekipmanlar belirli bir ücret karşılığında satılmaktadır. Oyun içerisinde yer alan kahramanlar Mobile Legends Bang Bang para birimi olan elmaslar karşılığında satın alınmaktadır. Oyunda satın alınabilecek kahramanlar karşılığında oyuncuların 599 elmas vermesi gerekmektedir. 

 

Mobile Legends Bang Bang Oynayarak Para Kazanılır Mı? 

Mobile Legends Bang Bang oynayarak gerçek para kazanmak mümkün değildir. Ayrıca oyuncuların oyun içerisindeki ekipmanlarını ve kahramanlarını satarak para kazanması da mümkün olmamaktadır.  Oyun içerisinde savaş puanı adı verilen puanlar vardır. Oyuncular, girdikleri savaşlar doğrultusunda puan kazanmakta ve bununla karakter ya da ekipman satın alabilmektedir. 

 

Mobile Legends Hangi Yaş Aralıkları İçin Uygundur? 

Mobile Legends: Bang Bang video oyununu 13 yaş üzeri çocuklar ve yetişkin bireyler oynayabilir. 13 yaş altı çocukların bu oyunu indirmesi ve oynaması üretici politikaları gereği uygun değildir. 

Mobile Legends Oynanış

Mobile Legends Nasıl İndirilir? 

Mobile Legends Bang Bang indirmek için Google Play Store ve App Store uygulamalarını kullanmak gerekmektedir. Bu oyun tamamen ücretsiz bir şekilde bu platformlar üzerinden indirilebilir.  Ayrıca Mobile Legends Bang Bang oyununu PC’ye indirmek için Bluestacks ve diğer mobil oyun uygulamalarını kullanmak gerekir. Bu uygulamalar sayesinde mobil platformlar için üretilmiş olan oyunları bilgisayara indirebilmek ve oynayabilmek mümkündür.  Oyunu indirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz; 

 

  • Google Play Store veya AppStore uygulamasına girin, 
  • Ardından hesabınıza giriş yapın 
  • Arama bölümüne gelerek Mobile Legends Bang Bang yazın, 
  • Arama sonucunda ilk sıraya çıkan oyuna tıklayın 
  • Ardından yükle veya indir butonuna tıklayarak oyunu indirin.  

 

Mobile Legends Bang Bang Oynamak İçin Sistem Gereksinimleri Nedir?

Mobile Legends Bang Bang 3 farklı platformda oynanabilen bir video oyunudur. Bu nedenle oyunu oynamak için farklı sistem gereksinimlerine ihtiyaç duyulabilir. 

 

Android cihazlarda oyunun oynanabilmesi için minimum sistem gereksinimleri şu şekildedir; 

İşletim Sistemi: En düşük ANDROİD sürümü 4.0.3 olmalıdır. 

Ram: 1GB RAM bulunmalıdır. 

Depolama: 880 mb boş alan olmalıdır. 

 

IOS cihazlarda Mobile Legends Bang Bang oynamak isteyen oyuncuların iPhone 6 ve 1 GB boş alana ihtiyaçları bulunmaktadır. 

 

Mobile Legends PC için sistem gereksinimleri ise şu şekildedir; 

İşletim sistemi: Windows 7/8/10 

Ram: 2 GB RAM ya da daha fazlası 

Depolama: 5 GB boş alan 

İşlemci Türü: İntel Dual işlemci ya da AMD Processor 

 

Yukarıdaki sistem özelliklerine sahip olan bilgisayarlarda Bluestacks ve benzer uygulamalara da ihtiyaç bulunmaktadır. 

 

Mobile Legends Bang Bang Nasıl Oynanır? 

Mobile Legends Bang Bang oynamak isteyen kullanıcıların öncelik olarak internete bağlı olan bir cihaza sahip olmaları gerekir. Oyun tamamen online bir şekilde oynanabilmektedir.  Oyunda 5’er kişilik iki takım karşı karşıya gelmekte ve birbiriyle savaşmaktadır. Ancak burada amaç birbirlerini öldürmek değil takımlardan birinin daha hızlı davranarak çekirdeği kırmasıdır. Turrentleri kıran ve çekirdeği yok eden takım oyunu kazanmaktadır. 

Oyunda 3 farklı koridor bulunmaktadır. Alt, üst ve orta koridorlarda farklı takım oyuncuları birbiriyle rekabet içerisine girmekte ve koridor sonunda bulunan turrentleri yıkmaya çalışmaktadır.  Oyunda farklı maç türleri de yer almaktadır. Klasik modunun dışında rakipler ile farklı mücadelelere girmek ve savaş puanı kazanarak kahramanları güçlendirmek böylece seviye atlamak mümkündür. 

Mobile Legends Oynanış

Mobile Legends Bang Bang Oyununun Konusu Nedir? 

Mobile Legends Bang Bang video oyunun konusu, oyun içerisinde bulunan kahramanlara can vermektir. Asıl amaç üsleri korumak ve rakip takımın üslerini yok etmektir. Mobile Legends Bang Bang, çok oyunculu, gerçek zamanlı bir savaş ve strateji oyunudur. 

 

Mobile Legends Bang Bang Oyun Modları Nedir? 

Mobile Legends Bang Bang farklı oyun modlarına sahiptir. Bu sayede oyuncular bu modlardan birini seçerek oyunu oynayabilmektedir. 

 

Oyunda 6 adet mod bulunmaktadır. Bunlar klasik ve dereceli modlardır. 

 

Klasik Mod: Klasik mücadele modudur. Kahramanlar geliştirilir ve 5’e 5 mücadelelerde karşı tarafın üssü yok edilmeye çalışılır. 

 

Dereceli Mod: 90 ve üst puana sahip olan oyuncular bu modu oynamaya hak kazanırlar. Bu modda oyuncular kahramanlarına ekipman satın alırlar ve bu şekilde güçlendirme yaparak rakiplerine karşı maç kazanmaya çalışırlar. 

 

Sıralı Mod: Oyunda üst seviye olanların tercih ettiği moddur. Bu modda daha üst seviye mücadeleler ve stratejiler bulunmaktadır. Ayrıca bu mod içerisinde rakip karakter yasaklama imkanı da bulunmaktadır. 

 

Kulüp Modu: Bu modda daha küçük bir harita bulunmaktadır. Bu nedenle yok edilmesi gereken rakip kule sayısı da azdır. Dar alanda 5’e 5 mücadele verilmektedir. 

 

Aksiyon Modu: Oyunda daha çok farklı ve yeni mücadele arayanların tercih ettiği moddur. Bu modda, özel karakterler ve değişimlerinin anlık olarak yapılabilmesi mümkündür. 

 

VS Y.Z. Modu: Bu mod oyuna yeni başlayanlar içindir. Yeni başlayan ve oyunu öğrenmek isteyen oyuncular, botlara karşı oynayarak tecrübe kazanmaya çalışırlar. 

 

Özel Mod: Arkadaşların birbirleriyle oynayabildikleri ve haritaları kendilerine göre ayarlayabildikleri, tamamen istekler doğrultusunda stratejilerin belirlenebileceği moddur.  

 

Mobile Legends Elmas Nedir? 

Mobile Legends elmasları, yeni kahramanların kilitlerini açmaya, kahramanları geliştirmeye ve çeşitli ekipmanlar almaya yaramaktadır. Bu nedenle oyuncuların elmas biriktirmesi ya da elmas satın alması gerekir. 

 

Mobile Legends Elmas Nasıl Satın Alınır? 

Mobile Legends elmas satın almak için oyun menülerinde yer alan satın alma seçenekleri kullanılabilir. Ayrıca internet üzerinden hizmet veren ve güvenilir bir şekilde elmas satın almanıza imkân sağlayan eTail.com.tr web sitesini de tercih edebilirsiniz. eTail web sitesini tercih ederek güvenilir ödeme yöntemlerini kullanabilir aynı zamanda birbirinden farklı indirimler ve kampanyalardan da faydalanabilirsiniz.

 

Apex Legends Nedir?
Apex Legends, Respawn Entertainment tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından yayınlanan, oynaması ücretsiz bir battle royale nişancı oyun...
Fortnite Nedir?
Fortnite, 2017’nin Temmuz ayında erken erişim versiyonu ile yayınlanan ve yine 2017’nin Eylül ayında oyuna eklenen Battle Royale modu sayesinde muhteş...