Minecraft Komut Bloğu Kodları

Minecraft komut bloğu kodları, blog içerisine yazılacak ve bu şekilde çalıştırılacak olan kodları ifade eder. Minecraft oyununda bulunan komut bloğu, genellikle çok oyunculu oyunlarda tercih edilen ve komut yazmak için kullanılan blogtur. Bu blogta kısa süre içerisinde kod yazabilmek ve bu şekilde hile yapmak veya mevcut dünyada değişiklikler oluşturmak mümkün hale gelir.

Minecraft çok oyunculu bir şekilde oynanan ve çeşitli rekabetlerin bulunduğu farklı dünyaya sahip bir oyundur. Bu oyunda oyuncular kendi dünyalarını yaratsa da özellikle çok oyunculu modlarda mücadele ederken hilelere ihtiyaç duyabilirler. Bu tip durumda oyuncuların bildikleri kodları yazarak var olan dünyayı değiştirmeleri ve hile yapmaları gerekir. Bunun için de Minecraft komut bloğu kodları kullanılır. Bu kodlar birkaç tane olmamakla birlikte oyun içerisinde birçok işe yarar. Bu nedenle her amaç doğrultusunda kullanılabilecek farklı komut bloğu kodları bulunmaktadır.

Minecraft Minecoin Pack 1720 Coins

Minecraft Minecoin Pack 1720 Coins

₺ 159,22

Minecraft Komut Bloğu Nedir?

Minecraft komut bloğu, hilelerin ve kodların yazılacağı alandır. Çeşitli redstone araçlarının yer aldığı komut bloğu, oyuna yazılan kodların çalıştırılmasını sağlar. Oyunda hile yapmak veya var olan evreni değiştirmek isteyen kullanıcılar, kısa süre içerisinde kodları yazarak istediklerini elde edebilirler.

Ancak bunun için sadece kodların bilinmesi veya oyuncuların bu kodlara sahip olması yeterli değildir. Kodların doğru bir şekilde komut bloğuna yazılması gerekmektedir. Bunun için de öncelik olarak komut bloğu açılmalıdır. Komut bloğunu açmak için oyun sırasında sürekli olarak kullandığınız sohbet kutusuna give command_block yazmanız gerekmektedir. Bu komutu sohbet penceresine yazdıktan sonra komut bloğu açılacaktır.

Minecraft Komut Bloğu
 

Minecraft Komut Bloğu Kodları Nedir?

Minecraft komut bloğu kodları, komut bloğuna yazılacak olan hileler ve komutlardır. Bloğa yazılacak olan bu komutlar çalışarak aktif olarak oynadığınız evreni kolaylıkla değiştirebilir. Oyunda komut bloğuna yazılabilecek kodlar genel olarak aşağıdaki gibidir;

  • Oyun Modunu Değiştirme

Oyun modunu değiştirmek isteyen oyuncular, ilk olarak komut bloğunu açarak daha sonrasında da komut bloğuna defautgamemode yazarak oyun modunu kolaylıkla değiştirebilir. Bunun için gerekli olan bir de hangi modu istediğinizdir. Bunu da kodu yazarken rakamlarla belirtmeniz gerekmektedir. Kod sonuna 0, 1, 2 veya 3 yazarak hayatta kalma, macera, yaratıcı ve izleyici modlarına geçebilirsiniz.
 

  • Oyun Zorluğunu Ayarlama

Minecraft oyununda oyuncular bazı durumlarda aktif zorluktan memnun olmayabilir. Zorluğu arttırmak veya azaltmak için de kod yazmak gerekmektedir. Oyun zorluğunu ayarlamak için komut bloğuna ‘’difficulty’’ yazılmalıdır. Ayrıca kodun sonuna yine 0, 1, 2 veya 3 rakamlarını girmeniz gerekiyor. Bu da huzurlu, kolay, normal ve zordur.
 

  • Bireysel Oyuncu için Oyun Modunu Değiştirme

Gamemode komutu, daha çok hedefteki oyuncular için oyun modunu değiştirmeye yarar. Oyundaki tüm oyuncular için modun değişmesi yerine sadece bir oyuncu için mod değişir. Bu modu yazarken de 0, 1, 2 veya 3 rakamlarını girerek modlardan birini seçmeyi unutmamanız gerekmektedir.
 

  • Hedefi Öldürme Kodu

Minecraft oyununda bazı durumlarda oyuncular karşısındaki oyuncuyu öldürmek isteyebilir. Rakibi öldürmenin birbirinden farklı yolları vardır. Bunlardan biri de komut bloğunu kullanarak kod yazmaktır. ‘’Kill’’ kodu sayesinde hedefteki oyuncuyu anında öldürebilmek mümkündür.
 

  • Seed – Görüntüle

Seed , Minecraft oyununda iki aynı dünya oluşturmanız için kullanabileceğiniz bir koddur. Bu kodu yazmanız durumunda dünya modu komut bloğu arayüzünde çıkar ve oradan kontrol edilir. Oyun için tercih edebileceğiniz çok sayıda Seed kodları bulunmaktadır.
 

  • Zamanı Değiştirme

Minecraft komut bloğu sayesinde zamanı değiştirebilmeniz de mümkündür. Bunun için komut bloğuna ‘’time’’ kodunu yazmanız gerekmektedir. Time koduyla birlikte sayı yazarak zamanı belirleyebilir ve değiştirebilirsiniz.
 

  • Yağmuru Durdur ve Başlat

Oyunda yazabileceğiniz bir diğer kod ise yağmur yağdırmak veya yağan yağmuru durdurmaktır. Yağmur yağdırmak veya durdurmak istiyorsanız ‘’toggledownfall’’ kodunu, komut bloğuna yazmanız gerekir.
 

  • Havayı Değiştirme

Komut bloğu sayesinde kolaylıkla Minecraft dünyasındaki havayı değiştirebilirsiniz. Bunun için komut bloğuna ‘’weather’’ yazmanız gerekmektedir. Bu kod sayesinde açık hava, yağmurlu hava ve gök gürültüsü gibi hava değişimleri yapabilirsiniz.

 

En Güzel Oyun Nickleri
Oyun nickleri, çoklu kişilerle oynanan oyunlarda oyuncuların kendilerini tanımladığı isimlerdir. Oyuncuların oldukça önem verdiği bu oyun nickleri, te...
Valorant Daha İyi Oynama
Bugün de “Valorant daha iyi nasıl oynanır” sorunuza 7 adımda cevap verdiğimiz bu yazımızda sizi öne taşıyacak taktiklerin yer aldığı bir liste hazırla...