Marvel's Spider-Man 2 ABD'de En Çok Satan Oyun Oldu! - Oyun Haberleri - eTail Blog
arkaplanda Marvel's spider-man 2 fotoğrafı, önde etail logosu

Circana'nın Ekim 2023 ABD Video Oyun Pazarı Öne Çıkanları raporuna göre, Marvel's Spider-Man 2, ayın en çok satan oyunu oldu ve sadece 11 günde 5 milyon kopya satarak PlayStation Studios'un en hızlı satan oyunu oldu. Bununla birlikte PlayStation 5, Ekim ayında en çok satan oyun konsolu olarak zirvedeki yerini korudu.

Ayın en çok satan üç oyunu arasında ise Nintendo Switch için çıkan Super Mario Bros. Wonder ve Ubisoft'un Assassin's Creed Mirage'i bulunuyor. Şaşırtıcı bir şekilde geçen ayın lideri Starfield, Ekim'de 14. sıraya geriledi.

Henüz yeni çıkış yapmış oyunlar da etkileyici bir performans gösteriyor. EA'nın UFC 5'i 7. sıraya yerleşirken, onu NHL 24 ve Sega'nın Sonic Superstars'ı takip ediyor.

İşte Ekim 2023'ün En Çok Satan 10 Oyunu:

 1. Marvel's Spider-Man 2
 2. Super Mario Bros. Wonder
 3. Assassin's Creed Mirage
 4. Madden NFL 24
 5. EA Sports FC 24
 6. Mortal Kombat 1
 7. UFC 5
 8. NHL 24
 9. Sonic Superstars
 10. Hogwarts Legacy

Daha geniş bir perspektife bakıldığında, 2023'ün şu ana kadar en çok satan oyunları oyunculara nispeten farklı bir manzara sunuyor:

 1. Hogwarts Legacy
 2. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
 3. Madden NFL 24
 4. Marvel's Spider-Man 2
 5. Diablo IV
 6. Call of Duty: Modern Warfare II (2022)
 7. Star Wars Jedi: Survivor
 8. Mortal Kombat 1
 9. Starfield
 10. Resident Evil 4 (2023)

Circana'dan Mat Piscatella, etkileyici oyun satışlarına rağmen Ekim 2023'te video oyun içeriği harcamalarının geçen yılın Ekim ayına kıyasla %4 düştüğünü belirtti; bu düşüşü özellikle Call of Duty'nin yayın tarihi değişikliğinden kaynaklanan dijital indirmelerdeki azalmalar etkiledi.

Donanım cephesinde ise PS5, hem birim hem de dolar satışlarında liderliğini korudu, Xbox Series X/S dolar satışlarında ikinci sırayı alırken, Nintendo Switch birim satışlarda ikinci sıraya yerleşti. Yılın başından bu yana donanım harcamaları, geçen yılın aynı dönemine göre %6 artarak 4 milyar dolara ulaştı. Ancak, genel video oyun donanım harcamaları, geçen yıla göre %23 düşüş göstererek 327 milyon dolara geriledi. Piscatella, mevcut nesil tüm konsolların, geçen yılın aynı dönemine göre dolar satışlarında çift haneli yüzde düşüş yaşadığını vurguladı.

Grand Theft Auto 6 Fragmanı Aralık Ayında Geliyor, Rockstar Games Onayladı!
Son on yılın en önemli oyun duyurusuna hazır olun; Rockstar Games resmi olarak Aralık ayının başında Grand Theft Auto 6'nın ilk fragmanını yayınlayaca...
Warhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin Hakkında Tüm Bilmeniz Gerekenler
Warhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin'deki epik savaşlara dalın. Etkileyici görsellerle RTS oyununu yaşayın, çeşitli fraksiyonları keşfedin ve çok o...