Hello Neighbor Nedir?

Hello Neighbor, oyun içerisinde yaşanan gizemli birtakım olayları çözümleyebilmek için komşunun bodrum katına gizlice girmeyi amaçlayan bir oyundur. Oyun karakteri, komşunun bazı garip olaylardan sorumlu olduğuna emindir. Bu gizemli olaylar da komşunun bodrum katında gerçekleşmektedir. Oyunun karakteri, bu gizemli olayların çözülebilmesi için komşunun bodrum kadına girer. Oyuncu, çeşitli nesneler ve görevlere sahiptir. Bir sonraki bölüme geçebilmek için oyuncunun bu görevleri yerine getirmesi gerekir.

Hello Neighbor Yapımcısı Kimdir?

Hello Neighbor, Eerie Guest Studios şirketi tarafından geliştirilmiş bir macera oyunudur. Eerie Guest Studios, Dynamic Pixels firmasının yeni adıdır ve bu firma, Alex Nichiporchik tarafından kurulmuştur. Oyunun yayıncısı ise TinyBuild şirketidir. Tinybuild, Hello Neighbor gibi oyun severler tarafından beğenilen pek çok oyunun da yayıncılığını yapmaktadır.

Diğer TinyBuild oyunlarını görmek için TinyBuild Oyunları kısmından devam edin!

Hello Neighbor Kaç Yılında Piyasaya Çıkmıştır?

Eerie Guest Studios tarafından geliştirilen ve TinyBuild tarafından yayınlanan Hello Neighbor, 2017 yılında piyasaya sürülmüştür. Tek kişilik olarak oynanan bu oyun, yayınlandığı günden beri popülerliğini korumakta ve oyun severlerin ilgisini çekmektedir.23 farklı dil desteğine sahip olan oyun, 2017 yılından beri dünyanın her köşesinde indirilebilir ve oynanabilir durumdadır.

Hello Neighbor Ücretli Midir?

Hello Neighbor, bilgisayar üzerinden oynanabilen ve kolayca indirilebilen bir bilgisayar oyunudur. Bu gizem ve macera oyununu deneyimlemek, karakterin komşunun evinde dönen gizemi çözümleyebilmesini sağlamak için oyunun satın alınması gerekir. Satın alma işlemi yaptıktan sonra oyun talep edildiği şekilde oynanabilir.

Hello Neighbor satın alma işlemi eTail.com.tr platformu üzerinden gerçekleşir. eTail.com.tr üzerinden oyunun sayfasına giderek oyunu kolayca satın alabilir ve bilgisayarınıza indirerek oynamaya başlayabilirsiniz. Hello Neighbor oyununun ücreti TinyBuild tarafından güncellenmektedir.

En güncel ve en uygun fiyatlarla Hello Neighbor Satın Al ve gizemli komşunun sırlarına ortak ol!

Hello Neighbor Hangi Yaş Aralıkları İçin Uygundur?

Hello Neighbor, bir gizem ve macera oyunudur. 2017 yılından beri piyasada olan ve dünya üzerinde büyük bir popülariteye sahip bu oyun, Pegi derecelendirme sistemine göre 10 yaş ve üzeri kişiler için uygundur. Bu noktada ebeveynlerin belirleyici rol oynaması tavsiye edilir. Oyunda korku efektleri kullanıldığı için, bu efekt ve seslerden etkilenebilecek olan kişilerin oyunu oynamaması tavsiye edilir.

Oyunun oynanış sistemi, özellikle çocuklar için el- göz koordinasyonunu sağlama ve refleks geliştirme noktasında bazı olumlu özelliklere sahiptir. Fakat oyunun içerisindeki komşu karakteri yaklaştığında görüntünün kararması ve korku efektlerinin kullanılması, yüksek heyecana sebep olabileceği için, çocukların oyunu ebeveyn gözetiminde oynamaları tavsiye edilir.

Hello Neighbor Nasıl İndirilir?

Hello Neighbor oyununun satın alma işlemi gerçekleştirildikten sonra, oyun Steam'e eklenmelidir. Sonrasında Steam platformu üzerinde yer alan kütüphaneye gidilerek, Hello Neighbor sekmesinde bulunan oyunu indir seçeneğine tıklanır. Bu aşamada oyun bilgisayara inmeye başlayacaktır.

Hello Neighbor Oynamak İçin Sistem Gereksinimleri Nedir?

Hello Neighbor’ın oyunun yaratıcıları tarafından tasarlanan en yüksek verimli haliyle oynanabilmesi için kullanılan sistemin bazı özelliklere sahip olması beklenir. Bu özellikler ne kadar iyiyse, oyunun grafikleri, sesleri ve oynama kalitesi de o derecede yükselecektir.

Hello Neighbor minimum sistem gereksinimleri şu şekilde sıralanabilir:

İşletim sistemi: Windows 7 ve yukarısı
İşlemci: i5 ve yukarısı
Bellek: 6 GB RAM
Ekran kartı: GTX 770 ve yukarısı
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 5 GB kullanılabilir alan
Ses kartı: Stereo, Play with good stereo

Hello Neighbor önerilen sistem gereksinimleri ise şu şekildedir:

İşletim sistemi: Windows 10
İşlemci: i7
Bellek: 8 GB RAM
Ekran kartı: GTX 1060
DirectX: Sürüm 12
Depolama: 5 GB kullanılabilir alan

Hello Neighbor Nasıl Oynanır?

Hello Neighbor, tinyBuild tarafından yayınlanan bir gizem, korku ve macera oyunudur. Oyun, bilgisayar üzerinden oynanır ve oyun konsolu desteği de bulunur. Oyunda karakter, karşı komşusunun evinde gerçekleşen gizemli olaylar peşine düşer ve bu gizemli olayları çözümleyebilmek için gizlice komşusunun evine girmeye çalışır.

Oyun, oyuncuya çeşitli nesneleri bulma görevi tanımlar. Bu nesneler bulunmadan bir sonraki bölüme geçilemez. Eğer oyuncu, komşuya yakalanırsa oyun baştan başlar. Hello Neighbor, yapay zekâ ile desteklenen bir oyun olduğu için, komşu, karakterin bazı hareketlerini önceden tahmin edebilmektedir. Bu yüzden de oyuncu, oyun içerisinde farklı stratejiler geliştirmek zorunda kalır. Oyun, oyuncuya amacı doğrultusunda eşyaları hareket ettirebilme, fırlatma gibi yetenekler de tanımlar. Oyuncu bu yetenekleri kullanarak gizemi çözmeye çalışır.

Hello Neighbor Konusu Nedir?

Hello Neighbor, bir gizem ve macera oyunudur. Oyun, komşusunun evinin bodrum katında gerçekleşen gizemli olayları araştıran bir çocuğu konu alır. Oyunun başında çocuk sokakta top oynamaktadır. Oyun oynarken çocuğun topu bahçeye kaçar ve almaya gittiğinde komşusunun evinden geldiği anlaşılan çığlık sesleri duyar. Komşusunun camından bakan çocuk, komşunun gizemli bir şeyler yaptığını fark eder. Oyunun amacı da bu gizemleri çözmektir.

Oyuncu bu gizemleri çözmeye çalışırken, komşuya hiçbir şekilde yakalanmamalıdır. Komşuya yakalandığı takdirde oyun baştan başlamak durumunda kalır. Ayrıca komşu yapay zekâ ile tasarlandığı için, çocuğun hareketlerini de önceden tahmin edebilir. Bu sebeple oyuncu, birden fazla strateji ile hareket etmelidir. Oyun oynanırken, bazı farklı oda ve depolara da girmek gerekir. Bu oda ve depolara girmek için de anahtar gibi çeşitli nesneler ihtiyaç duyulur. Bu eşyaların bulunabilmesi için, oyuncu eşyaları hareket ettirebilme yeteneğini kullanır.

Hello Neighbor Oyununa Benzer Diğer Oyunlar Nelerdir?

Hello Neighbor, tasarımı, efektleri ve oynama kolaylığıyla oyun severlerin beğenisini kazanmış bir oyundur. Yaratıcı hikayesi ve yapay zekâ desteğiyle popüler hale gelen oyun, oyuncuya beklediği gizem ve macerayı sunar. 2017 yılından beri piyasada olan Hello Neighbor’a benzer diğer oyunlar ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Dead by Daylight
  • Devour
  • The Long Dark
  • Don’t Starve Together
  • Emily Wants To Play

 

Frontier, Hello Games ve Motorsport Yayıncılarının Oyunları Resmi Olarak eTail'de
Frontier, Hello Games ve Motorsport Games ile yapmış olduğumuz anlaşmalar üzerinden Türkiye bölgesine özel fiyatlarıyla bu yayıncıların oyunlarını eTa...
LoL Sistem Gereksinimleri 2022 Nedir?
LoL oyununun tüm sistem gereksinimleri bilgilerine detaylı rehberimizden ulaşabilir, hangi bilgisayarda nasıl oynayabileceğinizi öğrenebilirsiniz....