Apex Legends Sistem Gereksinimleri 2022 Nedir?

Geçmişten günümüze donanım değişiklikleri, güncellemeleri, yükseltmeleri ve gelişen teknoloji ile oyunlara “Sistem Gereksinimleri” adı altında bir kural getirilmiştir. Buna göre çıkacak oyunların bir bilgisayardan hangi donanımları istediği anlaşılır. Oyuncu da oynayacağı oyuna ya da oyunlara göre donanım değişikliğine gider. Biz de sizin Apex Legends Sistem Gereksinimleri yazısını hazırladık. 


Apex Legends hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için buradan devam edebilirsiniz.


Apex Legends Minimum Sistem Gereksinimleri

Apex Legends Sistem Gereksinimleri çok fazla olmamasına rağmen belirli bilgisayarlarda ya da donanımlarda çalışmaktadır. Son yıllarda çıkan ve sürekli güncellenen bir oyun olduğu için ortalamanın üstü bir donanım istemektedir. Alt başlıklarda sizin için tek tek bütün donanımları anlattık.


Apex Legends Kaç GB?

Apex Legends güncel bir oyundur ve özellikleri sürekli güncellemektedir. Her yenilikten sonra da oyunun boyutu büyükmektedir. Son güncellemelerle birlikte Apex Legends oyununun boyutu yaklaşık olarak 56 GB'a ulaştı. Apex Legends'ın indirme boyutu da 56 GB’tır. Fakat oyunun güncellemelerinden sonra bu boyut 60 GB'a ulaşıyor.


Eğer Apex Legends oyununu indirmek istiyorsanız, bu kadar boş alana sahip olduğunuzdan emin olun. Daha eksik bir boyuta sahip olmak oyunun kurulmamasına sebebiyet verecektir. Ancak yakın bir boyuta sahip olursanız bu sefer de oyununuzda takılmalar meydana gelecektir. En azından 70 GB'a yakın bir alanınızın olması, oyun zevkinizin yarıda kalmamasını sağlar.


Apex Legends Kaç GB ekran kartı ister?

Herhangi bir bilgisayar oyunu oynamak için gerekli donanımlardan biri de ekran kartıdır. Apex Legends için gerekli ekran kartı ve özellikler şöyledir;


Minimum Ekran Kartı Gerekliliği;

NVIDIA: NVIDIA GeForce® GT 640

AMD: AMD Radeon™ HD 7730


Tavsiye Edilen Ekran Kartı Gerekliliği:

NVIDIA: NVIDIA GeForce® GTX 970

AMD: AMD Radeon™ R9 290


Apex Legends Ne Kadar RAM kullanır?

Oyun içerisindeki hız ve akıcılık için kullanılan donanımlardan biri de RAM'dir. Yüksek RAM sayesinde oyuncular daha hızlı ve akıcı oynayabilirler. Aşağıda Apex Legends için gerekli olan RAM özelliklerini sizler için paylaştık.


Minimum RAM Gerekliliği;

Apex Legends için gerekli olan Minimum RAM boyutu 6 GB'tır.


Tavsiye Edilen RAM Gerekliliği:

Apex Legends için gerekli olan Tavsiye Edilen RAM boyutu 8 GB'tır.


Apex Legends için Kaç GHz İşlemci Gerekir?

Oyunlar için vazgeçilmez olan özelliklerden birisi de işlemcidir. İşlemci oyunlardaki hızı belirleyen en büyük etmendir. İşlemciler sayesinde oyundaki bilgiler işlenir ve düzenli bir hale getirilerek, belirlenen sıra ile çalışmaya başlar. Apex Legends için gerekli olan işlemci gereksinimini aşağıda sizler için belirttik.


Minimum İşlemci Gerekliliği;

Intel: Intel Core i3 6300 

AMD: AMD FX 4350


Tavsiye Edilen İşlemci Gerekliliği:

Intel: Core i5 3570

AMD: Ryzen 5


Sadece yukarıda belirtilen işlemcilerle oynayabilirsiniz diye bir şey söz konusu değildir. İşlemciniz minimum işlemcilerden daha iyiyse oyununuz açılacaktır.


Apex Legends için hangi işletim sistemi?

Apex Legends oyununu oynamak için minimum Windows 7 işletim sistemine sahip olunmalıdır. Ancak oyundan daha iyi bir deneyim almak isteyen oyuncuların Windows 10 kullanıyor olmaları gerekmektedir.


Windows 8 Apex Legends kaldırır mı?

Apex Legends oyununu oynamak için en düşük işletim sistemi Windows 7'dir. Windows 7'den sonraki herhangi bir işletim sisteminde Apex Legends oyununu oynayabilirsiniz. Windows 8 işletim sistemi rahatlıkla Apex Legends oyununu kaldırmaktadır. Ancak en iyi deneyim Windows 10 ile alınmaktadır. 


Apex Legends 32-bit destekliyor mu?

Apex Legends oyunu 32-Bit işletim sistemini desteklememektedir. Apex Legends oyununun oynanması için en düşük 64-bit işletim sistemine sahip olmak gerekir. Win-32 bit işletim sistemine sahip oyuncuların bir an önce 64-bit işletim sistemine geçmeleri gerekmektedir.


Apex Legends Kaç GB SSD?

Apex Legends oyununu oynamak için en düşük alan gereksinimi 70 GB'tır. Apex Legends oyunundan çok büyük bir zevk ve etki almak isteyen oyuncuların SSD almaları şarttır. SSD'ye sahip olmayan oyuncuların oyunları yavaş açılacaktır ya da oyun bitiminde beklemek zorunda kalacaklardır. Oyun sırasında bir sorun çıkmasa bile açılış ve kapanış da sorunlarla karşılaşacaklardır.


Apex Legends Hangi Bilgisayar Kaldırır?

Apex Legends oyununu yukarıda saymış olduğumuz özelliklere sahip bütün bilgisayarlar kaldırır. Apex Legends oyununu oynamak isteyen bütün oyuncular yukarıdaki sistem gereksinimlerine bakarak rahatça donanımlarını geliştirebilirler ya da donanım sahibi olabilirler. 


Umarım sizin için hazırladığımız bu detaylı rehber işinize yaramıştır. Apex Legends oyununda daha fazla vakit geçirmek ve daha fazla zevk almak için şimdi Apex Legends Coins Al ve eğlenmeye başla!


Tiny Build Nedir?
Tiny Build, uzun süredir var olan ve çeşitli oyunlarla adını duyurmayı başarmış bir yayıncı şirkettir. ...
Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimleri 2022 Nedir?
"Cyberpunk 2077 oyununun tüm sistem gereksinimleri bilgilerine detaylı rehberimizden ulaşabilir, hangi bilgisayarda nasıl oynayabileceğinizi öğreneb...