The Forest Nedir?

The Forest, Endnight Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan birinci şahıs açık dünya hayatta kalma video oyunudur.


The Forest Oyununun Yapımcısı Kimdir?

The Forest oyunu, Endnight Games şirketi tarafından geliştirilmiştir. 2013 yılında kurulan bu şirketin Ben Falcone adında da bir CEO’su bulunmaktadır. Bu şirketin The Forest dışında yalnızca 1 oyunu vardır. Endnight Games’in geliştirdiği video oyunları aşağıda verilmiştir:

 • The Forest
 • Sons of the Forest


The Forest Kaç Yılında Piyasaya Çıkmıştır?

The Forest ilk çıkışını 2014 yılında erken erişimle gerçekleştirdi. 2018'in sonuna gelindiğinde oyun tamamen kullanıma sunuldu. 4 yıllık erken erişim beta aşamasının ardından, oyun Nisan 2018'de Microsoft Windows ve Kasım 2018'de PlayStation 4 için piyasaya sürüldü. 2018'in sonuna kadar beş milyondan fazla sattı. Endnight Games, VR desteği dahil olmak üzere oyunu sürekli bir şekilde güncellemeye devam etti.

The Forest

The Forest Ücretli Midir?

The Forest, birbirinden farklı platformlarda oynanmaya uygun olan bir video oyunudur. PlayStation 4 ve Microsoft Windwos platformları için üretilen bu oyunu oynamak isteyen kişilerin belirli bir ücret karşılığında oyunu satın alması gerekmektedir. Farklı platformlarda satılmakta olan The Forest oyununun ücreti şu şekildedir:

Steam: 32 TL

PlayStation Store: 120 TL


The Forest Hangi Yaş Aralıkları İçin Uygundur?

The Forest video oyunu içerisinde geçen olaylar ve konulardan dolayı yaş sınırı +18 olarak belirlenmiştir. Oyunu 18 yaş altında olan kişilerin oynaması tavsiye edilmemektedir.


The Forest Nasıl İndirilir?

The Forest, 2 farklı platformlarda bulunan ortak oyunlardan biri olduğu için her platform için farklı bir mağazadan indirilmektedir. PC’de The Forest indirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

 • Öncelikle Steam oyun platformunu indirin,
 • Ardından bu platformda kendinize bir hesap oluşturun,
 • Hesap oluşturma işleminin ardından The Forest oyununu arama çubuğu üzerinde aratın,
 • Ardından kütüphane ya da kitaplığa ekle seçeneğine tıklayın,
 • Ardından belirli ücreti ödeyerek oyunu satın alın.

Daha sonrasında tekrar kütüphaneye girerek oyunu indirin. Kurulumu tamamladıktan sonra oyunu oynamaya başlayabilirsiniz. İyi eğlenceler dileriz.

The Forest

The Forest Oynamak İçin Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Bilgisayar üzerinden The Forest oynamak için bilgisayarın belirli özelliklere sahip olması gerekmektedir. The Forest için sistem gereksinimleri şu şekildedir;


Minimum Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows 7

İşlemci: Intel Dual-Core 2.4 GHz

RAM: 4 GB RAM

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 8800GT

DirectX: Sürüm 9.0

Depolama: 5 GB 

Ses Kartı: DirectX®-compatible


Önerilen Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows 7

İşlemci: Quad Core Processor

RAM: 4 GB RAM

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 560

DirectX: Sürüm 9.0

Depolama: 5 GB 

Ses Kartı: DirectX®-compatible


The Forest Nasıl Oynanır?

Oyuncular The Forest'ta Eric LeBlanc'ı kontrol ederler ve bir uçak kazasından sonra kaçırılan oğlu Timmy'yi bulmak için ormanlık bir yarımadada barınak, silah ve diğer hayatta kalma araç-gereçleri oluşturarak hayatta kalmalıdır. Adada, çeşitli hayvanlarla birlikte, yüzeydeki köylerde ve yarımadanın altındaki mağara sisteminde yaşayan ve çoğunlukla gece ortaya çıkan bir "mutant yamyam" kabile mevcuttur. Oyuncuya her zaman düşmanca davranmasalar bile çoğunlukla agresiftirler ve bu özellikleri gece vakitlerinde daha şiddetlidir. 

Oyuncu oyunda ilerledikçe ve orman yüzeyinin altındaki mağaraları araştırdıkça, deforme olmuş bebekler ve birkaç ekstra uzantıya sahip mutantlar da dahil olmak üzere giderek tuhaflaşan ve güçlenmiş olan mutasyonlarla karşılaşacak. Oyunda ayrıca gündüzleri barınak ve tuzak inşa etmenize, hayvanları avlayıp malzemeleri toplamanıza; geceleri ise mutantlara karşı kendinizi savunmanıza olanak sağlayan bir gece-gündüz döngüsüne sahiptir. 

Oyuncu, hayatta kalma hakkında birçok yararlı ipucu ve bilgi içeren bir hayatta kalma rehber kitabına sahiptir. Hayatta kalma rehberi çok önemlidir, çünkü oyuncunun hayatta kalmasına yardımcı olabilecek çeşitli yapıların planlarını oluşturabilmesini sağlar. Oyuncu belirli bir yapı inşa etmeyi seçebilir ve daha sonra bu yapıyı dünyaya yerleştirmek için belirli bir yer seçebilir. Plan yerleştirildikten sonra, oyuncunun belirli bir yapıyı tamamlamak için çubuk, kaya, kütük vb. gerekli kaynakları toplaması gerekir. Oyuncu hayatta kalma rehberindeki çeşitli yapılar ve binalar arasından seçim yapabilir. Bunlar arasında temel hayatta kalma barınakları, ahşap kabinler, ağaç evler, ağaç platformları ve oyuncunun boyut, şekil ve pozisyon açısından değiştirebileceği özel tasarlanmış yapılar bulunmaktadır. Oyuncunun inşa edebileceği barınakların birçoğu, mevcut ilerlemenizi kayıt edebilmenize olanak sağlıyor. Aslında, oyunda otomatik kaydetme özelliği olmadığından, mevcut ilerlemenizi kaydedilebileceğiniz tek yöntem budur. Hayatta kalma rehberi, yarımadadaki hayvanlar ve bitkiler hakkında da bilgi verir. Oyuncu daha önce bilinmeyen bir hayvan veya bitki türüyle karşılaştığında rehbere yeni bir içerik eklendiği görülür. Rehber ayrıca, oyuncuya bir barınak inşa etmesi veya farklı mağaraları keşfetmesi gibi genel görevleri belirten bir "yapılacaklar listesi" de içerir.


The Forest Oyununun Konusu Nedir?

The Forest, Endnight Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir hayatta kalma video oyunudur. Oyun, ana karakter Eric Leblanc ve oğlu Timmy'nin uçak kazasıyla ormanlık bir yarımadaya düşmesini ve adadan kurtulma çabasını konu alıyor.

The Forest

The Forest Oyununa Benzer Diğer Oyunlar Nelerdir?

 • Sons of the Forest
 • Rust
 • Stranded Deep 
 • Ark: Survival Evolved
 • DayZ
 • Green Hell


Origin Nedir?
Origin, Electronic Arts tarafından geliştirilen bir oyun dağıtım yazılımıdır....
FIFA Nedir?
FIFA ya da diğer bilinen ismiyle FIFA futbol, Electronic Arts'ın bir şirketi olan EA Sports tarafından 1993'ten bu yana yıllık çıkarılan futbol oyunu ...